Policja sprawdza zbiorniki wodne. Co się stało?

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej sprawdzali zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania.

Policja zabrze


Miejsca te w rozpoczynającym się niebawem sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach.

W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Mundurowi, jak co roku, miejsca te systematycznie kontrolują, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

Aby mieszkańcy naszego miasta mogli bezpiecznie spędzać wakacyjny czas, mundurowi zapowiadają systematyczne kontrole

czytaj więcej:

Narkotyki w Zabrzu

Policjanci zatrzymali pseudokibica z 3 kg narkotyków

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

dachowanie-opla-dk88-gliwice

Wypadek na DK88. Ranna jest jedna osoba

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

Zabrze. Policja pod stadionem

Dlaczego na stadion przyjechało wczoraj tyle...

Poszukiwane

Referat ds. Przestępczości Nieletnich szuka...

policja

Kradł kable, pójdzie siedzieć nawet na 8 lat