Policja sprawdza zbiorniki wodne. Co się stało?

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej sprawdzali zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania.

Policja zabrze


Miejsca te w rozpoczynającym się niebawem sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach.

W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Mundurowi, jak co roku, miejsca te systematycznie kontrolują, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

Aby mieszkańcy naszego miasta mogli bezpiecznie spędzać wakacyjny czas, mundurowi zapowiadają systematyczne kontrole

czytaj więcej:

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Górnik - Widzew

Po meczu Górnika z Widzewem: pięciu zatrzymanych

Złodziej

Seryjny złodziej został zatrzymany

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

64 661300

Chciał nożem oszpecić jej twarz, bo miała innego

Poszukiwany kacper zabrze

Policja szuka 16-letniego Kacpra. Oddalił się z...