Policja: Nielegalne wyścigi. Organizatorzy: Wszystko było legalne, zagrożenie stwarzała policja

Policjanci z drogówki udaremnili próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów, mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - czytamy na stronie zabrzańskiej komendy.

64 680561

Nielegalne wyścigi, to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeprowadzona w niedzielę na parkingu centrum handlowego M1 akcja, miała być sygnałem dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy poza torami wyścigowymi.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wspierani przez policjantów z Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej Rybnika, katowickiego oddziału prewencji Policji i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach przystąpili do sprawdzania kierowców i ich tuningowanych pojazdów. Po kontrolach zatrzymali aż 33 dowody rejestracyjne. Policjanci odnotowali też 131 wykroczeń, głównie związanych ze stanem technicznym pojazdów.

Jak podają organizatorzy wydarzenia Halloween Car Meeting, było legalne, zgromadzonych aut było około 3 tysięcy, a cały zjazd był tylko halloweenową zabawą. Jak twierdzą, największe zagrożenie stworzyła policja powodując korek na DK 88.

czytaj więcej:

Policja noc zabrze

Tragedia na torach przy Cmentarnej w Zabrzu

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Podpalacz złapany

Podpalacz samochodu złapany. Grozi mu do 5 lat więzenia

Wypadek Zabrze

Śmiertelny wypadek w Mikulczycach, jedna osoba nie żyje

reanimacja-mężczyzny-w-zabrzu

52-letni mężczyzna zasłabł w trakcie zakupów

Policja

Są zarzuty dla sprawców czwartkowej strzelaniny

Marihuana zabrze

Trzy duże plantacje marihuany schowane w piwnicach