Policja: Nielegalne wyścigi. Organizatorzy: Wszystko było legalne, zagrożenie stwarzała policja

Policjanci z drogówki udaremnili próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów, mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - czytamy na stronie zabrzańskiej komendy.

64 680561

Nielegalne wyścigi, to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeprowadzona w niedzielę na parkingu centrum handlowego M1 akcja, miała być sygnałem dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy poza torami wyścigowymi.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wspierani przez policjantów z Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej Rybnika, katowickiego oddziału prewencji Policji i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach przystąpili do sprawdzania kierowców i ich tuningowanych pojazdów. Po kontrolach zatrzymali aż 33 dowody rejestracyjne. Policjanci odnotowali też 131 wykroczeń, głównie związanych ze stanem technicznym pojazdów.

Jak podają organizatorzy wydarzenia Halloween Car Meeting, było legalne, zgromadzonych aut było około 3 tysięcy, a cały zjazd był tylko halloweenową zabawą. Jak twierdzą, największe zagrożenie stworzyła policja powodując korek na DK 88.

czytaj więcej:

Zabrze Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Zabrzu

Narkotyki w Zabrzu

Policjanci zatrzymali pseudokibica z 3 kg narkotyków

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

dachowanie-opla-dk88-gliwice

Wypadek na DK88. Ranna jest jedna osoba

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

Policja autobus

Policjanci znowu sprawdzają czy pasażerowie...

pies policja zakład karny

Nowy funkcjonariusz. Czuły nos owczarka wykryje...