Pokazy kulinarne, Bitwa Smaków, program muzyczno-kabaretowy. W Arenie Zabrze odbędzie się XVI edycja festiwalu „Śląskie Smaki”

Ten weekend zapowiada się wyjątkowo smacznie. I nic dziwnego. 19 czerwca, w Arenie Zabrze, odbędzie się XVI edycja festiwalu „Śląskie Smaki”. Co nas czeka?

Facebook/ Śląskie Smaki
Festiwal Śląskie Smaki

W XVI edycji festiwalu „Śląskie Smaki”, która odbędzie się 19 czerwca na promenadzie Areny Zabrze, udział weźmie wielu znanych gości. Wśród nich, m.in. Pascal Brodnicki, Remigiusz Rączka czy Krzysztof Respondek. Będą także pokazy kulinarne, emocjonująca Bitwa Smaków, program muzyczno-kabaretowy czy występ Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

– Festiwal „Śląskie Smaki” ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych. Charakterystyczne jest to, że kuchnia będąca niezwykle tradycyjną, zawiera w sobie wiele aktualnych trendów dotyczących żywienia, czy życia w stylu slow – mówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Uczestnikami festiwalu będą zarówno amatorzy, szkoły gastronomiczne, jak i profesjonaliści. Wszyscy powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch w kategorii potrawa regionalna lub potrawa inspirowana tradycją.

Jak zapewniają organizatorzy, nikt na festiwalu nie będzie chodził głodny. Prócz doznań kulinarnych, wydarzenie jest zawsze świetną okazją do spotkania z reprezentantami różnych regionów województwa – od kuchni beskidzkiej, po jurajską czy lokalne produkty prosto od producentów.

Kulinarnej imprezie towarzyszyć będą także występy między innymi Krzysztofa Respondka czy Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Imprezę zakończy tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

czytaj więcej:

Festiwal Śląskie Smaki już jutro w Zabrzu

Festiwal „Śląskie Smaki” już w niedzielę!

Arena Zabrze

Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Arena Zabrze

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze: wykonawca wybrany

Arena Zabrze

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze

Lukas Podolski kebab 77

Lukas Podolski otwiera pierwszy bar z kebabem w Polsce

Diety od Brokula

Problemy ze zdrowiem? Spójrz na to co jesz!