Pokazy, gry, zabawy, warsztaty i spotkanie z olimpijkami, czyli pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych w Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego

W sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej odbył się Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Imprezę przygotował klub Iskra Zabrze, wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu i przy współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym. Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie z zabrzańskimi olimpijkami – Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską.

W minioną niedzielę, 11 września, w hali przy ul. Płaskowickiej miał miejsce pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Wydarzenie, organizowane przez klub sportowy Iskra wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu, we współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym, który objął honorowy patronat nad imprezą, pełne było pokazów i atrakcji dla dzieci.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się pokazy gimnastyczne w kategoriach gimnastyki artystycznej i aerobiku sportowego, gimnastyczny tor przeszkód, zajęcia ruchowe, zumba, gry i zabawy, warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, a także spotkanie z Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską – pochodzącymi z Zabrza reprezentantkami olimpijskimi.

Wszystkie wydarzenia odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu przy ul. Płaskowickiej 2. – Była moc , była energia i zdrowa , choć czasem bardzo zacięta rywalizacja. Szczęśliwie dotarliśmy do końca z ogromnymi uśmiechami na twarzy – podkreślają w mediach społecznościowych działacze Iskry.

Zobaczcie zdjęcia.

czytaj więcej:

Górnik Zabrze

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli akcję „Młody mistrz”

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Można już kupić krzesełka ze starej trybuny Areny Zabrze

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze

Górnik wraca do gry. A klub przygotował licytację dla WOŚP

Szymanek 1536x1024

Górnik Zabrze ma nowego szefa. Kim jest Arkadiusz Szymanek?

Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa

Podolski w końcu się przełamał! Górnik pogrążył Legię

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugi zwycięstwo z rzędu

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugie...

Zdjęcie Główne

Efekty wsparcia w czasie pandemii