Pokazy, gry, zabawy, warsztaty i spotkanie z olimpijkami, czyli pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych w Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego

W sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej odbył się Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Imprezę przygotował klub Iskra Zabrze, wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu i przy współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym. Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie z zabrzańskimi olimpijkami – Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską.

W minioną niedzielę, 11 września, w hali przy ul. Płaskowickiej miał miejsce pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Wydarzenie, organizowane przez klub sportowy Iskra wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu, we współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym, który objął honorowy patronat nad imprezą, pełne było pokazów i atrakcji dla dzieci.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się pokazy gimnastyczne w kategoriach gimnastyki artystycznej i aerobiku sportowego, gimnastyczny tor przeszkód, zajęcia ruchowe, zumba, gry i zabawy, warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, a także spotkanie z Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską – pochodzącymi z Zabrza reprezentantkami olimpijskimi.

Wszystkie wydarzenia odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu przy ul. Płaskowickiej 2. – Była moc , była energia i zdrowa , choć czasem bardzo zacięta rywalizacja. Szczęśliwie dotarliśmy do końca z ogromnymi uśmiechami na twarzy – podkreślają w mediach społecznościowych działacze Iskry.

Zobaczcie zdjęcia.

czytaj więcej:

Górnik Zabrze jpg

Wspólna konferencja przed derbami? „Nie ma na to czasu”

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

IMG 5918

Górnik pożegnał Turcję remisem. Strzelił Podolski

Łukasz Podolski, gwiazda Górnika Zabrze

1948 kibiców Górnika Zabrze dostanie zniżkę na koszulkę

Ernest Wilczek

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Erwin Wilczek

Transparent na stadionie Legii

"W Zabrzu śmierdzi i bieda". Chamskie zachowanie fanów Legii