Pokazy, gry, zabawy, warsztaty i spotkanie z olimpijkami, czyli pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych w Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego

W sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej odbył się Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Imprezę przygotował klub Iskra Zabrze, wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu i przy współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym. Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie z zabrzańskimi olimpijkami – Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską.

W minioną niedzielę, 11 września, w hali przy ul. Płaskowickiej miał miejsce pierwszy Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych. Wydarzenie, organizowane przez klub sportowy Iskra wraz z Zespołem Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu, we współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym, który objął honorowy patronat nad imprezą, pełne było pokazów i atrakcji dla dzieci.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się pokazy gimnastyczne w kategoriach gimnastyki artystycznej i aerobiku sportowego, gimnastyczny tor przeszkód, zajęcia ruchowe, zumba, gry i zabawy, warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, a także spotkanie z Joanną Skowrońską-Białas i Katarzyną Jurowską-Kowalską – pochodzącymi z Zabrza reprezentantkami olimpijskimi.

Wszystkie wydarzenia odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu przy ul. Płaskowickiej 2. – Była moc , była energia i zdrowa , choć czasem bardzo zacięta rywalizacja. Szczęśliwie dotarliśmy do końca z ogromnymi uśmiechami na twarzy – podkreślają w mediach społecznościowych działacze Iskry.

Zobaczcie zdjęcia.

czytaj więcej:

Górnik Zabrze

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli akcję „Młody mistrz”

Podolski essen gornik

Górnik Zabrze pokazał klasę w Niemczech

Gornik zabrze miedz sparing

Bez Podolskiego też się da. Górnik zwycięski w grudniu

Górnik Zabrze jpg

Wspólna konferencja przed derbami? „Nie ma na to czasu”

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

Erwin Wilczek

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Erwin Wilczek