Pobicie w tramwaju. Zatrzymano trzech mężczyzn

Policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 18 i 22 lat, podejrzanych o pobicie 37-letniego bezdomnego...

Passengers 1150043 640

Policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 18 i 22 lat, podejrzanych o pobicie 37-letniego bezdomnego. Do zatrzymania doszło w trakcie interwencji, która była możliwa dzięki natychmiastowemu zgłoszeniu.

Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia, do jakiego miało dojść w tramwaju, który jechał ulicą Wolności w dzielnicy Zaborze. Zgłaszającymi interwencje były osoby, które idąc ulicą zauważyły, że w tramwaju, który przejeżdża obok nich, grupa mężczyzn kogoś bije.

Osoby te postanowiły zareagować i zadzwonić na numer alarmowy 112. Ponadto wsiadły do następnego tramwaju i pojechały za sprawcami i pokrzywdzonym. Na następnym przystanku zobaczyły mężczyznę, który został pobity i zaczęli udzielać mu pomocy. Wtedy na miejscu zjawili się już policyjni wywiadowcy oraz patrol z trzeciego komisariatu.

Kiedy wywiadowcy udzielali pomocy pokrzywdzonemu, patrol z trójki wraz ze zgłaszającymi zaczął szukać sprawców pobicia. Dzięki zaangażowaniu osób, które zgłosiły interwencję, mężczyźni zostali szybko rozpoznani i zatrzymani. Teraz będą odpowiadać za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że obojętność, jest cichym przyzwoleniem. Szybkie powiadomienie służb o popełnianym przestępstwie, jest najlepszym sposobem na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku. Czynności w sprawie trwają.

czytaj więcej:

Krwiodawstwo Gliwice

Oddaj krew - uratuj życie. Dzisiaj w Gliwicach

Biblioforum2

Biblioforum już od poniedziałku! Mamy zdjęcia...

Polichromie1

Dom Przedpogrzebowy nie do poznania

VW LT 35

Skradziono Volkswagena LT 35. Pani Agnieszka...

Gliwice schronisko pies szuka wlasciciela2

Pies Leonek szuka nowego domu

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 06 30

Tydzień w Gliwicach 085

Zrzut ekranu 2015 03 30 godz 22 10 18

Tydzień w Gliwicach 053