Pobicie w tramwaju. Zatrzymano trzech mężczyzn

Policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 18 i 22 lat, podejrzanych o pobicie 37-letniego bezdomnego...
Passengers 1150043 640

Policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 18 i 22 lat, podejrzanych o pobicie 37-letniego bezdomnego. Do zatrzymania doszło w trakcie interwencji, która była możliwa dzięki natychmiastowemu zgłoszeniu.

Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia, do jakiego miało dojść w tramwaju, który jechał ulicą Wolności w dzielnicy Zaborze. Zgłaszającymi interwencje były osoby, które idąc ulicą zauważyły, że w tramwaju, który przejeżdża obok nich, grupa mężczyzn kogoś bije.

Osoby te postanowiły zareagować i zadzwonić na numer alarmowy 112. Ponadto wsiadły do następnego tramwaju i pojechały za sprawcami i pokrzywdzonym. Na następnym przystanku zobaczyły mężczyznę, który został pobity i zaczęli udzielać mu pomocy. Wtedy na miejscu zjawili się już policyjni wywiadowcy oraz patrol z trzeciego komisariatu.

Kiedy wywiadowcy udzielali pomocy pokrzywdzonemu, patrol z trójki wraz ze zgłaszającymi zaczął szukać sprawców pobicia. Dzięki zaangażowaniu osób, które zgłosiły interwencję, mężczyźni zostali szybko rozpoznani i zatrzymani. Teraz będą odpowiadać za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że obojętność, jest cichym przyzwoleniem. Szybkie powiadomienie służb o popełnianym przestępstwie, jest najlepszym sposobem na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku. Czynności w sprawie trwają.