Płonął dach jednej z zabrzańskich restauracji. Klienci pytają o to, co z zaplanowanymi imprezami? Restauracja odpowiada

Palił się dach zabrzańskiej restauracji „Pod Kasztanami”. Ogień pojawił się na poddaszu rano, na szczęście strażakom szybko udało się opanować pożar. Restauracja odniosła się do sprawy w mediach społecznościowych.

Zdj. ilustracyjne
Straż pożarna

Wezwanie z budynku przy ul. Wolności 190 pojawiło się tuż przed godz. 7 we wtorkowy poranek. Przybyli na miejsce strażacy zlokalizowali źródło ognia i przystąpili do natychmiastowego gaszenia dachu.

Spłonęło około 10 mkw. dachu, natomiast po ugaszeniu pożaru rozebraliśmy ok. 40 mkw. nadpalonych elementów dachu. Konstrukcja nie została naruszona. Przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego – poinformowała zabrzańska straż pożarna.

W wyniku zdarzenia, z użytkowania została wyłączona część obiektu. A w sieci zaczęły pojawiać się zapytania, co z zaplanowanymi imprezami. Dlatego właściciele zdecydowali się do tego odnieść na profilu restauracji.

Z uwagi na zaistniałą sytuację wyłączamy z użytku działalności Salę Kominkową. Wszystkie przyjęcia będą odbywane na innych salach. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w internetowym wpisie.

Przy okazji strażacy przypominają, by pamiętać o ważnych kontrolach instalacji. Rozpoczął się sezon grzewczy, a to czas gdy tego typu zdarzenia występują znacznie częściej. Stąd apel o rozwagę.

czytaj więcej:

PSP w Zabrzu

Zabrzańscy strażacy podsumowali rok: 2,5 tys. interwencji

PSP w Zabrzu

Ewakuacja mieszkańców, strażacy gasili dwa pożary

Podtrucie tlenkiem węgla na ul. Osiedleńczej, Zabrze

9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla

Largo2

Zabrzańska policja ma nowego funkcjonariusza. To Largo

Znaleziona w Zabrzu broń trafi do muzeum

Znaleziony w Zabrzu karabinek Mauser trafi do muzeum

Zabrze. Policja pod stadionem

Dlaczego na stadion przyjechało wczoraj tyle...

Poszukiwane

Referat ds. Przestępczości Nieletnich szuka...