Płonął dach jednej z zabrzańskich restauracji. Klienci pytają o to, co z zaplanowanymi imprezami? Restauracja odpowiada

Palił się dach zabrzańskiej restauracji „Pod Kasztanami”. Ogień pojawił się na poddaszu rano, na szczęście strażakom szybko udało się opanować pożar. Restauracja odniosła się do sprawy w mediach społecznościowych.

Straż pożarna

Wezwanie z budynku przy ul. Wolności 190 pojawiło się tuż przed godz. 7 we wtorkowy poranek. Przybyli na miejsce strażacy zlokalizowali źródło ognia i przystąpili do natychmiastowego gaszenia dachu.

Spłonęło około 10 mkw. dachu, natomiast po ugaszeniu pożaru rozebraliśmy ok. 40 mkw. nadpalonych elementów dachu. Konstrukcja nie została naruszona. Przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego – poinformowała zabrzańska straż pożarna.

W wyniku zdarzenia, z użytkowania została wyłączona część obiektu. A w sieci zaczęły pojawiać się zapytania, co z zaplanowanymi imprezami. Dlatego właściciele zdecydowali się do tego odnieść na profilu restauracji.

Z uwagi na zaistniałą sytuację wyłączamy z użytku działalności Salę Kominkową. Wszystkie przyjęcia będą odbywane na innych salach. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w internetowym wpisie.

Przy okazji strażacy przypominają, by pamiętać o ważnych kontrolach instalacji. Rozpoczął się sezon grzewczy, a to czas gdy tego typu zdarzenia występują znacznie częściej. Stąd apel o rozwagę.

czytaj więcej:

PSP w Zabrzu

Ewakuacja mieszkańców, strażacy gasili dwa pożary

Podtrucie tlenkiem węgla na ul. Osiedleńczej, Zabrze

9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla

Kontrola autobusu

Bezpieczeństwo najważniejsze. Policja kontroluje autokary

64 680561

Policja: Nielegalne wyścigi. Organizatorzy:...

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem. Ciężarówka leży na plecach

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem....

Fdd965f9d6f547a79e4223edac032683v0 X3 V Drt LL Aacbc J 0

Wakacje samochodem? Sprawdź gdzie zachować...

Policja

Ukrywał się przed policją przez 6 lat. Złapali...