Zabrze ogłosiło przetarg na projekt centrum przesiadkowego. Ma usprawnić ruch

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji, projektu budowlanego i projektów wykonawczych, które będą podstawą realizacji zadania [...]
28126109 10212960203454618 598144953 o
Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji, projektu budowlanego i projektów wykonawczych, które będą podstawą realizacji zadania pod nazwą „Wsparcie mobilności miejskiej Miasta Zabrze poprzez budowę centrów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Urzędnicy czekają na oferty do 19 marca.

Celem „Planu Mobilności" jest stworzenie efektywnego systemu umożliwiającego sprawne poruszanie się różnymi środkami transportu.

Założenia i koncepcje przedstawione w dokumencie mają przyczynić się do poprawy spójności i dostępności komunikacji ze szczególnym uwzględnieniem dojazdu do miejsc pracy i nauki, stref aktywności gospodarczej, produkcyjnej, usługowej i handlowej, obszarów rekreacyjno-sportowych oraz funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Opracowanie ma także uporządkować potoki ruchu: pieszego, samochodowego, rowerowego i komunikacji publicznej poprzez budowę centrum lub centrów przesiadkowych. Przed przystąpieniem do opracowania projektów budowlanych projektant opracuje trzy koncepcje zawierające różne rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne dla wybranej przez inwestora koncepcji funkcjonalnej.

czytaj więcej:

Konferencja Przyszłość z funduszami odbędzie się na Stadionie Śląskim

Przyszłość z funduszami. Spotkajmy się 9 listopada

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

Giełda

Piękno natury! Giełdy dla miłośników zwierząt i roślin

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój