Piłkarze ręczni Górnika przegrali z mistrzem Polski. Były emocje, dużo bramek, walka i ostre starcia, a na trybunach komplet widzów

Sensacji nie było – piłkarze ręczni Górnika przegrali z mistrzami Polski, ale podopieczni trenera Tomasza Strząbały walczyli do samego końca o jak najlepszy wynik. Komplet widzów na trybunach z pewnością nie narzekał na brak emocji.

Górnik przegrał z mistrzem Polski

Zespół z Kielc przyjechał do Zabrza tylko w 14-osobowym składzie (i swoimi kibicami), ale to wciąż nie tylko mistrz Polski, ale czołowy europejski zespół – finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Początek spotkania – wyrównany. Po 8 minutach było 3:3, ale od tego momentu kolejne cztery bramki rzucili przyjezdni (3:7). Niedługo potem przewaga mistrzów Polski jeszcze urosła (5:11), zaś bramkarz Barlinka Industrii Miłosz Wałach grał na niemal 50-procentowej skuteczności!

Po przerwie kielczanie odskoczyli nawet na siedem bramek, a MVP tego meczu – Alex Dujszebajew był niemal nie do zatrzymania (zdobył w sumie 10 bramek). Nie oznaczało to jednak, że zabrzanie odpuścili. Wręcz przeciwnie – starcie Szymona Sićki i Adama Wąsowskiego skończyło się czerwoną kartką dla szczypiornisty Górnika, ale trzy minuty przed końcem zrobiło się już tylko 30:33. Szansę na kolejną bramkę miał Dmytro Artemenko – nie udało się. Podwójne osłabienie Górnika przesądziło sprawę na korzyść kielczan (choć przyjezdni też nie grali w pełnym składzie).

W niedzielę, 17 września, zabrzanie rozegrają kolejny ligowy mecz, tym razem w Legionowie.

Górnik Zabrze – Barlinek Industria Kielce 32:36 (13:18)
Górnik:
Ligarzewski, Wyszomirski 1 – Szyszko 4, Tokuda 3, Morkovsky 3, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk 3, Bogacz 1, Dudkowski, Minotskyi 4, Kaczor 1, Ilchenko 2, Wąsowski, Przytuła 6. Kary: 12 minut.

TSV Hannover-Burgdorf będzie rywalem Górnika

Może Cię zainteresować:

Piłkarze ręczni Górnika poznali ostatniego rywala w grupie B Ligi Europejskiej. To „Wojownicy” z Hanoweru

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/09/2023

Górnik wygrał w Kwidzynie po rzutach karnych

Piłkarze ręczni Górnika: trzy mecze i trzy zwycięstwa, choć jedno dopiero po rzutach karnych. Teraz do Zabrza przyjeżdża mistrz Polski