Pił, jechał i zapłacił…1000 zł mandatu

Można nimi w szybki i ekologiczny sposób przedostać się w różne części miasta. Już dawno stały się nieodłącznym elementem krajobrazu. I mimo że są komfortowe, nierzadko zdarza się że przysparzają także problemów. Pamiętajmy o podstawowych zasadach jazdy na elektrycznej hulajnodze.

E scooters 7383941 1280

Zdaje się, że zapomniał o tym 21-latek, który zdecydował się wybrać w podróż pod wpływem alkoholu. Na szczęście jazda nie trwała zbyt długo, został zatrzymany przez patrol policji. Za przejażdżkę na rauszu otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

- Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych – przestrzegają zabrzańscy policjanci.

Stróże prawa przypominają też, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h.

- Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów – apelują funkcjonariusze.

czytaj więcej:

Depositphotos 432207742 xl 2015 kopia

Najlepsze prezenty dla mężczyzny - co wybrać na święta 2021?

Polowanie w Zabrzu - w niedzielę 14. listopada

Uwaga podczas spacerów - będzie strzelane!

Nad miastem wciąż unosi się przykry zapach. "To prezydent Zabrza wydał decyzję"

Nad miastem wciąż unosi się przykry zapach. "To...

Straż Miejska

Straż Miejska zyskała nowe uprawnienia. Co...

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

Najlepsza przestrzeń publiczna jest w Zabrzu?...

I am a student 1412778 1280

Można już składać wnioski do ZUS o świadczenie...

AK Hindenburg Waldbad Mathesdorf Maciejow a

Waldbad czyli historia kąpieliska w Maciejowie