Pijany kryminalista spowodował wypadek i zaszył się w domu. Interweniowali antyterroryści

Śląscy antyterroryści musieli interweniować, aby zatrzymać pijanego kryminalistę. Mężczyzna chwilę wcześniej spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia.

KMP Zabrze
Zatrzymanie pijanego kryminalisty

W wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez nietrzeźwego 42-latka, który następnie z piwem w dłoni opuścił miejsce zdarzenia, interweniowali śląscy kontrterroryści. Mężczyzna, mający na swoim koncie przestępstwa kryminalne, został zatrzymany w swoim domu po przymusowym wejściu sił specjalnych. Śledczy zastosowali wobec niego poręczenie majątkowe i policyjny dozór jako środki zapobiegawcze.

W poniedziałek po południu na ulicy Konrada Sitki w Zabrzu miał kierowca volkswagena zderzył się z fiatem. Po kolizji sprawca wyszedł z pojazdu z piwem w ręku, wyrażając się wulgarnie i ignorując konsekwencje swojego zachowania udał się do domu. Policjanci z Zabrza powiadomieni o zdarzeniu, szybko zidentyfikowali sprawcę jako 42-letniego mieszkańca miasta znanego z przeszłych wykroczeń, w tym nielegalnego posiadania broni, przestępstw narkotykowych i przemocowych.

Przy próbie zatrzymania, mężczyzna zaszył się w domu, wypuszczając psy i grożąc policjantom. Ze względu na niebezpieczeństwo związane z jego historią kryminalną na miejsce wezwano kontrterrorystów, którzy bez przeszkód dokonali zatrzymania przed godziną 23.00.

Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany otrzymał zarzuty za jazdę pod wpływem oraz groźby wobec funkcjonariuszy.