Pijany 29-latek bez uprawnień do kierowania wjechał prosto w Rondo Sybiraków

Pijany mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i wjechał prosto w Rondo Sybiraków. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 29-latek nie miał też uprawnień do kierowania.

ZABRZE112.pl
64 679341

Do zdarzenia doszło w sobotę o 17.22. Dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy nieznanej marki, którego kierowca był nietrzeźwy, wjechał na środek Ronda Sybiraków. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec Zabrza.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a mimo to mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownice swojego samochodu. Jak ustalili policjanci, wjeżdżając na rondo, nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego forda i wjechał na środek ronda, uszkadzają znak oraz betonowy krawężnik.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej:

Policyjny alkomat

Trzech nietrzeźwych rowerzystów, trzy wysokie mandaty!

Policja Zabrze

Oszuści okradli 96-letnią mieszkankę Zabrza

Policja

Kierowca szkolnego autobusu miał prawie pół promila...

Komisariat II w Zabrzu jpg

Przekleił cenę z miski na... drona. Ma teraz duży problem

Policja

Prowadził pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata więzienia

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę

Nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, znęcał się...

Polzabrze

Pościg za peugeotem. Policjant musiał użyć broni!