Pijani rowerzyści na drogach Zabrza. Jeden z mężczyzn miał ponad promil alkoholu

Przy ulicy Cmentarnej i Dyboskiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu. Pierwszy rowerzysta miał ponad jeden promil alkoholu we krwi. Mężczyźni ukarani zostali mandatami w wysokości: 2500 zł oraz 1000 zł.

KMP w Zabrzu
Pijani rowerzyści w Zabrzu

Pierwszym zatrzymanym był 39-letni mieszkaniec Zabrza, którego policjanci skontrolowali na ulicy Cmentarnej. Badanie wykazało u niego 1,18 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Drugiego zatrzymani został złapany na ulicy Dyboskiego. 29-latek miał w organizmie 0,22 promila alkohol. Zabrzanin otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych.

Zmiany w taryfikatorze

Od 1 stycznia 2022 weszły w życie zmiany w taryfikatorze mandatów. Wprowadziły one między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu - pomiędzy 0,2 promila a 0,5 promila. W przypadku, gdy kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

- Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - podkreślają policjanci z zabrzańskiej komendy.

czytaj więcej:

Kontrola autobusu

Bezpieczeństwo najważniejsze. Policja kontroluje autokary

64 680561

Policja: Nielegalne wyścigi. Organizatorzy:...

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem. Ciężarówka leży na plecach

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem....

Fdd965f9d6f547a79e4223edac032683v0 X3 V Drt LL Aacbc J 0

Wakacje samochodem? Sprawdź gdzie zachować...

Policja

Ukrywał się przed policją przez 6 lat. Złapali...

83 22226 g

Zaczęło się od bójki. Skończyło strzelaniną z...

Pozar

"Gdy wypiję nie wiem co robię". Grozi mu 5 lat