Pijacka ucieczka przed policją. Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu prowadził samochód

Zabrzańscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec Zabrza prowadził pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Zabrzu
Policja pościg Zabrze pijany mieszkaniec

W niedzielę, 27 lutego około godziny 3 przy ul. Wolności policjanci z trzeciego komisariatu ruszyli w pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

- Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać - tłumaczą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Mężczyzna uciekał ulicą Wolności, kierując się w stronę Rudy Śląskiej. Pościg zakończył się na skrzyżowaniu Zabrzańskiej i Wolności, gdzie kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny.

Pijany i bez uprawnień

Po kontroli przez zabrzańskie służby okazało się, że kierujący pojazdem 26-letni mężczyzna jest pijany i nie posiada prawa jazdy. Mieszkaniec Zabrza został zatrzymany, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przepisy, które dotyczą osób niewykonujących poleceń służb lub niestosujących się do nakazu zatrzymania pojazdu mechanicznego, zakładają, że czyny te są przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

czytaj więcej:

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

dachowanie-opla-dk88-gliwice

Wypadek na DK88. Ranna jest jedna osoba

Psp3

Zabrze po przejściu wichury. Strażacy wyjeżdżali 50 razy

64 680842

Pobił kobietę na śmierć. Tragiczny finał...

Policja autobus

Policjanci znowu sprawdzają czy pasażerowie...