Piesi i kierowcy pod szczególnym nadzorem. Wzmożone kontrole policji w Gliwicach

W pierwszej kolejności policjanci sprawdzą, jak w rejonie dróg i ulic zachowują się sami piesi. Będą także przyglądać się zachowaniom kierowców
Policjanci
Dzisiaj, na terenie Gliwic i powiatu, o godzinie 14.00 rozpocznie się akcja policyjna "Pieszy". Działania mają na celu m.in. ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i kierujących jednośladami.
W pierwszej kolejności policjanci sprawdzą, jak w rejonie dróg i ulic zachowują się sami piesi. Będą także przyglądać się zachowaniom kierowców, kontrolować sytuację na przejściach. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego. Akcja potrwa do godziny 22.00 Policja przypomina, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, poruszanie się nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora. Takie działania wynikają ze złych nawyków wśród wszystkich użytkowników dróg.
źródło: KMP Gliwice

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2012 03 14 o 14 05 54

Jak zachowywać się na stadionie

Pociąg gliwice

Śmierć na gliwickich torach. Maszynista nie...

Policjant gliwice

Zaprosisz znajomego do domu na imprezę, a...

Zlodziejka gliwice

Pani ze zdjęcia proszona na komisariat. W...

Prosto z przejścia dla pieszych trafił do aresztu

Luksusowy

Oszukiwał klientów. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Ae05ff4be8494f612aaf8a5eda886c09

Ostrożnie z fajerwerkami. Policja i Straż...