Piekło Mężczyzn. Wystarczy jedno oskarżenie żeby zniszczyć życie

Dawid Kudła, były bramkarz Górnika Zabrze został oczyszczony z zarzutu gwałtu, którego miał dopuścić się na początku października 2019 roku razem ze swoim kolegą w jednym z katowickich mieszkań.

204571975 4100877939996607 8841076534775300274 n

Ofiarą miała być zaproszona tam dziewczyna. Rankiem na drugi dzień mężczyźni zostali zatrzymani i aresztowani na 3 miesiące. Finał sprawy nastąpił dopiero po półtora roku. Dopiero teraz Dawid i jego kolega zostali oczyszczeni z zarzutów.

„Czas oskarżania i posądzania mnie o coś czego nie popełniłem był najtrudniejszym, najbardziej ciężkim okresem i doświadczeniem w moim życiu, pozostanie na zawsze traumą, z której nie miałbym szansy wyjść gdyby nie determinacja w dążeniu do prawdy i sprawiedliwości wielu osób, które wierzyły w moją niewinność.
(…)
Nigdy wcześniej nie myślałem, że tak łatwo, w tak prosty sposób, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia i przy jednoczesnym braku ku temu jakichkolwiek podstaw można stanąć nad krawędzią, za którą rozpada się świat, marzenia i elementarne poczucie sprawiedliwości stając się kolejnym statystycznym podejrzanym i oskarżonym „mielonym” przez bezduszne tryby organów ścigania.”
(…)
Pragnę także zaznaczyć, że z uwagi na niektóre publikacje prasowe, ja i moja rodzina musieliśmy zmierzyć się z wieloma negatywnymi emocjami oraz trudnościami nie mówiąc o całkowitym zatrzymaniu kariery sportowej.
(…)
Zawarte w niektórych publikacjach bezrefleksyjne osądzenie mnie, zniesławienie, przedstawianie zafałszowanej rzeczywistości bez przedstawiania podstawowych faktów świadczących o mojej niewinności pozostawiam bez dalszego komentarza wierząc, że zapadły wyrok, który ponownie daje mi wiarę w ludzi i przywraca wiarę w wymiar sprawiedliwości przyniesie lepsze jutro ucinając wszelkie wcześniejsze spekulacje.

czytaj więcej:

Angiograf dwupłaszczyznowy w Śląskim Centrum Chorób Serca

10 milionów złotych dla SCCS na rozwój transplantologii

Roman Lentner Górnik Zabrze

Zmarł Roman Lentner, legenda zabrzańskiego Górnika

Górnik Zabrze

Wielki Ruch czy Wielki Górnik? Co mówi frekwencja

C71be6c6d86a2e5631c652e7f756efae

70 osób na listach ”referendystów” nie żyje

F6d11ce6b2f3c044e65f23383cc48dcd

”Balcerek” zniknie z centrum Gliwic

Remont

Zwężenie na Pszczyńskiej, remont na...

Lesneimg7756

Zacznij sezon wakacyjny na Kąpielisku Leśnym