Owocna akcja Trzeźwość w Zabrzu

Zabrzańscy policjanci zasadzili się na nietrzeźwych kierowców. Akcja przyniosła efekty. Wpadli zarówno kierujący samochodami, jak i rowerzyści.

KMP Zabrze
64 799186

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego, bez względu na to, czy są to kierowcy pojazdów mechanicznych, rowerzyści czy użytkownicy innych środków transportu, stanowią poważne zagrożenie na drogach. Szczególnie rowerzyści pod wpływem alkoholu, będąc niechronionymi uczestnikami ruchu, narażają się na ciężkie obrażenia nawet w wyniku drobnych incydentów. Policja zatem surowo podchodzi do nietrzeźwości wśród uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji "Trzeźwość" przeprowadzonej przez policję w Zabrzu, już w pierwszych godzinach jej trwania zatrzymano 51-letnią kobietę prowadzącą samochód po spożyciu alkoholu. Interwencja miała miejsce na ulicy Hagera około godziny 6 rano, a kobieta straciła prawo jazdy i oczekują ją dalsze konsekwencje prawne.

W ciągu ostatniego weekendu zabrzańska policja zatrzymała również dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jednego kierowcę. Jednego z rowerzystów, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, zatrzymano na ulicy Legnickiej. Kolejnego, z ponad promilem alkoholu, zauważono na ulicy Kościuszki. Nietrzeźwy kierowca samochodu marki Fiat został zatrzymany przy ulicy Roosevelta z prawie dwoma promilami alkoholu w organizmie. Zatrzymani rowerzyści zostali ukarani wysokimi mandatami, natomiast kierowca samochodu może spodziewać się poważniejszych konsekwencji prawnych.