Oszuści nie odpuszczają metody "na OLX". Kolejny zabrzanin stracił pieniądze przez fałszywy link do InPostu

Wszedł w otrzymany w wiadomości odnośnik, wypełnił wszystkie polecenia i... boleśnie się przekonał o swoim błędzie. Zabrzanin został okradziony przez internetowych oszustów.

Zabrzeolx

Metoda bardzo popularna w tym okresie. Wiele osób korzysta z portali aukcyjnych i sprzedażowych wystawiając na handel przedmioty. Śledzą to internetowi oszuści i podając się za potencjalnego kupca - wysyłają wiadomości z linkami do specjalnie przygotowanych, fałszywych stron. Wtedy już tylko krok do utraty pieniędzy. 44-letni zabrzanin chciał sprzedać na OLX sprzęt narciarski. I wkrótce odezwali się oszuści.

Po standardowej wymianie pytań o dostępność przedmiotu za pomocą komunikatora whatsapp, dostał od oszustów link do spreparowanej strony inpost-u, gdzie musiał wypełnić odpowiednie rubryki, by nadać przesyłkę. W euforii, że transakcja się udała - nie zwrócił uwagi na fakt, że strona wymaga podania również danych bankowych, łącznie z logowaniem i wszystko wypełnił. Niedługo później zabrzanin zorientował się, że z jego konta zniknęło 3 tysiące złotych.

Policja apeluje o rozwagę podczas zawierania takich transakcji i szczególną ostrożność w przypadku, gdy na komunikator otrzymamy link przekierowujący do innej strony!

czytaj więcej:

Troje zabrzan oszukanych na OLX i Vinted. Stracili ponad 7 tysięcy złotych

Zabrzanie oszukani "na OLX" i Vinted!

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Policja Zabrze

Był po służbie, ale zatrzymał agresywnych wandali

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Oszusci zabrze

Uwaga na oszustów w Zabrzu!

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami