Ostatnie przygotowania do budowy ronda na Sikorniku

Rondo na sikorniku1
Trwają ostatnie przygotowania do budowy ronda u zbiegu ulic: Kosów, Czapli, Jaskółczej. Jest już projekt i zezwolenie na realizację inwestycji. Właśnie ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy robót. Ruch na skrzyżowaniu ulic Kosów, Czapli i Jaskółczej na Sikorniku jest spory – szczególnie w godzinach szczytu. Kierowcy chętnie korzystają z wygodnego łącznika w tym rejonie, jakim stała się ul. Kosów. wjazd na skrzyżowanie z tej podporządkowanej obecnie drogi bywa jednak trudny. Wszyscy muszą zachowywać szczególną ostrożność.
Budowa ronda przyczyni się do poprawy płynności ruchu samochodów i komunikacji miejskiej, a przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.
W ramach tego zadania powstanie rondo czterowylotowe wraz z dwoma zatokami autobusowymi przy ul. Czapli. Zakres prac obejmie również przebudowę odcinków ulic: Kosów, Czapli, Jaskółczej, Olchowej, Skowrończej i Ziębiej (niezbędną do realizacji inwestycji) i budowę chodników. Przy tej okazji konieczna jest także przebudowa sieci podziemnego uzbrojenia: kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, kabli teletechnicznych i elektroenergetycznych, odwodnienia, oświetlenia. Przedsięwzięcie obejmuje jedynie prace w obrębie pasa drogowego, bez ingerencji w sąsiadującą zabudowę. Kiedy ruszy budowa ronda? Przetarg, w wyniku którego wybrana zostanie firma wykonująca roboty został już ogłoszony.
Jeżeli formalna procedura przebiegnie bez większych komplikacji, to przebudowa skrzyżowania rozpocznie się jesienią i zostanie zakończona w przyszłym roku – informuje ZDM.
sikornik_rondo źródło: UM Gliwice

czytaj więcej:

Kopara

Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę...

Nowa nawierzchnia na Styczyńskiego. Ruch...

Strzelcow Bytomskich Czolgowa1

Feralne skrzyżowanie dodatkowo zabezpieczone....

Aktywna sygnalizacja ostrzegawcza1

Przejścia z aktywną sygnalizacją ostrzegawczą....

Portowa1

Od 29 maja zmiana organizacji ruchu na ul....

Modernizacja torowisk w Zabrzu

Uwaga, utrudnienia. Trwa modernizacja torowisk

Remont

Zobacz czy Twoja ulica będzie remontowana....