Ósma edycja Rajdu Renifera już w najbliższą sobotę

Przed nami ósma edycja Rajdu Renifera, która odbędzie się już w nadchodzącą sobotę, 27 stycznia. Termin jest nieprzypadkowy, bowiem organizatorzy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Rajd renifera 2023

Rajd Renifera to nie tylko motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza, ale również okazja do odwiedzenia ponad 30 punktów w Zabrzu, gdzie czekają na uczestników różnorodne i wymagające zadania. Rajd odbywa się w normalnym ruchu miejskim i jest skierowany do wszystkich miłośników motoryzacji.

Start wydarzenia zaplanowany jest o godzinie 14:00 na placu Warszawskim, gdzie przyjmowane będą zapisy. Rajd rozpocznie się godzinę później. Zgodnie z regulaminem każda załoga otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami w mieście. Zadania przygotowane przez organizatorów sprawdzą spostrzegawczość, umiejętności pierwszej pomocy, technikę jazdy, znajomość przepisów drogowych oraz historię miasta.

Rajd Renifera jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Nagrody czekają na trzy najlepsze drużyny osiągające najwyższy wynik punktowy. Ponadto zostanie nagrodzona załoga, która przyjedzie samochodem wyprodukowanym w roku 1990 lub wcześniej i osiągnie najwyższy wynik punktowy w tej kategorii.

Przed startem i na mecie prowadzona będzie zbiórka środków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także wsparcia dla zwierząt ze schroniska PsitulMnie. Na stoisku przygotowanym przez Gabinet Weterynaryjny Vetmedica prowadzona będzie zbiórka karmy, koców i zabawek dla zwierząt.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Śmiercioodporni, a partnerami są m.in. MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Pogotowie Ratunkowe Eskulap, Gravix – Mechanika Pojazdowa, studio Carbon Detailing, Gabinet Weterynaryjny Vermedica, warsztat Motospec oraz Zabrze112.pl.

Program wydarzenia:

  • 14.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów (limit załóg: 40),
  • 14.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej,
  • 15.00 – wyjazd załóg do punktów,
  • 17.00 – zakończenie etapu rywalizacyjnego i przyjazd załóg na metę na pl. Warszawski,
  • 18.00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera,
  • 18.30 – zakończenie imprezy.