Operacja Meta zabrzańskich maturzystów. Już po raz 11. odbędzie się impreza dla absolwentów szkół średnich

Już po raz 11. odbędzie się Operacja Meta, czyli przejęcie Zabrza przez maturzystów. W tym roku miasto obchodzi swoją setną rocznicę urodzin, wobec czego w trakcie imprezy rozstawione zostaną trzy tablice w barwach Zabrza, na których obecni maturzyści będą mogli zostawić swój ślad przyszłym pokoleniom.

UM Zabrze
Operacja Meta Zabrze

Spotkanie maturzystów odbędzie się w piątek, 29 kwietnia o godzinie 18:11. Na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich maturzyści otrzymają specjalne „Metowe” Pieczątki, otrzymane jeszcze w szkołach. Dzięki nim otrzymają liczne zniżki u całego szeregu partnerów – zabrzańskich pubów, restauracji, ale także instytucji kultury czy zakładów usługowych. Większość rabatów dla maturzystów – po okazaniu „MetoKarty” – obowiązuje tylko w dniu Mety, ale niektórzy właściciele będą przyjmować je nawet do października.

Podczas oficjalnej inauguracji imprezy organizatorzy rozstawią trzy tablice w barwach Zabrza, na których obecni maturzyści będą mogli zostawić swój ślad przyszłym pokoleniom zabrzan. Tablice te trafią do kapsuły czasu, która będzie pamiątką po jubileuszowym roczniku maturzystów.

Skąd nazwa Meta?

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa. Co roku w ostatni piątek kwietnia, tuż przed egzaminami maturalnymi, absolwenci zabrzańskich szkół celebrują dotarcie do mety ostatniego etapu edukacji. Aby uczcić ten moment Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, za pośrednictwem Centrum Organizacji Pozarządowych oferuje im Operację Meta, w trakcie której maturzyści mogą “przejąć” zabrzańskie puby, restauracje i kluby i instytucje kulturalne.