Onkotermia to pomoc i ulga w chorobie onkologicznej. Jak może pomóc?

Gdy bliska nam osoba słyszy diagnozę: „nowotwór” najpierw pojawia się strach i przerażenie. Potem liczba pytań i wątpliwości rośnie w niebywałym tempie. Czy na pewno jest skutecznie leczona? Czy da się zrobić coś jeszcze? Może trzeba spróbować innych metod? To zupełnie naturalne, że w obawie o zdrowie najbliższych jesteśmy w stanie „przenosić góry” i robić wszystko, co w naszej mocy – podkreślają specjaliści. Dlatego tak ważne jest by wiedza o onkotermii stała się bardziej powszechna.

Onkotermia dostępna w Katowicach!

Onkotermia to – w dużym skrócie – wejście na „wyższy poziom” w leczeniu onkologicznym. Dlaczego? Bo to następna generacja terapii hipertermicznej. Jest wielką pomocą i wsparciem na każdym etapie lecenia onkologicznego, a także po jego zakończeniu oraz w leczeniu paliatywnym jako doskonała forma walki z bólem.

Nieinwazyjna i nietoksyczna terapia

Czas na konkrety. Dlaczego onkotermia jest wyjątkowa? Jest nieinwazyjna i nietoksyczna, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta, którego organizm już został wystawiony na ciężką próbę w trakcie chemioterapii czy radioterapii. Poprawa jakości życia i lepsze funkcjonowanie na co dzień jest realne do osiągnięcia w niemal wszystkich typach nowotworów oraz w różnych stadiach zaawansowania choroby. Dzięki tej metodzie da się zredukować działania niepożądane, które niosą ze sobą chemioterapia oraz radioterapia, wreszcie precyzyjnie wykorzystać właściwości przeciwbólowe z ogromną korzyścią dla chorego.

Life Clinic
dr hab. n. med. Bogdan Michalski podczas badania

Stosowanie temperatury do 42 stopni

W Polsce jednym z największych autorytetów w zakresie zastosowania onkotermii jest dr hab. n. med. Bogdan Michalski. Jak podkreśla, stosowanie w leczeniu temperatury do 42 stopni ma dwukierunkowe działanie: po pierwsze śmierć komórki nowotworowej pod wpływem podwyższonej temperatury następuje z powodu wewnątrzkomórkowego uszkodzenia struktur białkowych powodując tym samym zmniejszenie masy guza. Po drugie, stosowanie temperatur w zakresie 39-42 stopnie aktywuje układ immunologiczny pacjenta, czyli jest pewną formą immunoterapii.

Wzmocnienie terapii

Ogromnie ważnym plusem onkotermii jest fakt, że to metoda absolutnie nieinwazyjna, a mimo to docierająca do głębszych struktur organizmu. Nie ma tu także znaczenia to, czy guz jest operacyjny czy też nie. - To nie odbiera nadziei, żadnego chorego nie wyklucza – podsumowuje ekspert.

Nie jest też tajemnicą, że w przypadku łączenia onkotermii z podawaniem chemioterapii możemy uzyskać lepsze efekty, czyli wzmocnienie działania cytostatyków. Takie rozwiązanie może sprawić, że wzrost aktywności tej samej dawki można mnożyć razy trzy!

Life Clinic

Z kolei gdy mamy do czynienia z pacjentem, który walczy np. z nawrotem choroby onkologicznej, a jego organizm jest już mocno osłabiony przebytym leczeniem – onkotermia może wesprzeć chorego w przygotowaniu się do kolejnego procesu leczenia w postaci chemio- czy radioterapii. To kolejny dowód na uniwersalność tej metody oraz niezwykle szeroki wachlarz zastosowań w zależności od sytuacji konkretnego pacjenta.

Onkotermia w Life Clinic w Katowicach. Jak pomagamy?

W naszej katowickiej klinice do dyspozycji pacjentów jest urządzenie Oncotherm 3010, czyli najnowocześniejsze tego typu w Polsce. Zastosowane w nim rozwiązania nie są dla chorego kłopotliwe, a jednocześnie są dostosowane do różnych typów nowotworów i różnych lokalizacji. Co jednak najważniejsze: zabieg NIE BOLI, a po 1,5- godzinnej sesji pacjent może wrócić do domu.

LOGO

https://life-clinic.pl/

czytaj więcej:

Sprawdź jakie badania warto wykonać by sprawdzić swój organizm i skorzystaj z promocji

Badania dla zdrowia! Skorzystaj z promocji!

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart w Wiśle, Szczyrku i Ustroniu gwarantują udany pobyt

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart

Euro czy lewy, czyli jaką walutę lepiej zabrać do Bułgarii?

Euro czy lewy, czyli jaką walutę lepiej zabrać do Bułgarii?

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Sanatorium Stare Łazienki

Po zdrowie i urodę do Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój