Ojciec przy cesarskim cięciu i wspólny pobyt w szpitalu. Nowa oferta zabrzańskiego szpitala

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu wprowadza nową komercyjną ofertę dla matek oraz ich bliskich. Ojciec będzie mógł być na sali operacyjnej podczas zaplanowanego cesarskiego cięcia, a także spędzić kilka dni w szpitalu już po porodzie. Na stronie internetowej CZKiD pojawił się już cennik.

CZKiD
Cesarskie cięcie w CZKiD

Od poniedziałku, 23 maja, w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu dla pacjentek oraz ich bliskich dostępne są dwa nowe pakiety komercyjne, czyli „Pakiet rodzinny plus” oraz „Cesarskie cięcie plus”.

Pierwszy z nich jest skierowany dla par, które po porodzie fizjologicznym lub po cesarskim cięciu chcą spędzić wspólnie czas w szpitalu. Usługa obejmuje pobyt w indywidualnej sali, wyżywienie, a także konsultacje psychologiczne, laktacyjne, dietetyczne i fizjoterapeutyczne. Cena? 300 złotych za dobę.

Drugi przewiduje pobyt ojca dziecka na sali operacyjnej podczas zaplanowanego cesarskiego cięcia. - Usługa obejmuje szkolenie prowadzone przez położną albo pielęgniarkę epidemiologiczną. Osoba towarzysząca musi wykazać się ujemnym testem w kierunku MRSA - informuje Jolanta Cmok, rzeczniczka CZKiD. Cena? 800 złotych.

- To tak naprawdę odpowiedź na pytania i potrzeby naszych pacjentek - mówi położna oddziałowa Julia Winiarska z CZKiD. - Rodzice są teraz znacznie bardziej świadomi swoich praw. Wielu ojców chce w jak największym stopniu uczestniczyć w narodzinach swojego dziecka. Chcą też wspierać partnerki w czasie połogu. Nasze pakiety to wyjście naprzeciw tym potrzebom.

Z doświadczeń ginekologa i prezesa CZKiD Mariusza Wójtowicza wynika, że obecność bliskiej osoby przy porodzie jest sporym wsparciem dla pacjentki. Jednocześnie zaznacza on, by nie traktować nowej oferty jako zachęty do porodów metodą cesarskiego cięcia.

- W naszym szpitalu promujemy naturalne porody i robimy wszystko, by przebiegały optymalnie dla dziecka i matki. Pogląd, że cesarskie cięcie to bezpieczniejsza opcja dla rodzącej, to błędne przekonanie. Jest wręcz przeciwnie - to trudna, obarczona ryzykiem operacja - wyjaśnia Mariusz Wójtowicz.

Czasem cesarskie cięcie jest koniecznością, a ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz.

Szczegółowe informacje dot. nowych pakietów w CZKiD można uzyskać pod numerami telefonów:

  • 32 277 61 00 wew. 313 („Pakiet rodzina plus”),
  • 783 918 101 („Cesarskie cięcie plus”).

czytaj więcej:

Specjaliści ze Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego opracowali kalkulator niewydolności serca

W SCCS opracowano nowe narzędzie dla lekarzy specjalistów

Śląskie Centrum Chorób Serca

Nowe zasady odwiedzin pacjentów w SCCS. Co się zmienia?

Nowy system jest już testowany w SCCS

Krótsze kolejki w Śląskim Centrum Chorób Serca?

Sprawdź jakie badania warto wykonać by sprawdzić swój organizm i skorzystaj z promocji

Badania dla zdrowia! Skorzystaj z promocji!

Nowoczesny laser

Nowy sprzęt na chirurgii dziecięcej

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Hyperthermia 1 1024x534

Onkotermia - pomoc w chorobie onkologicznej. Jak może pomóc?