Ojciec przy cesarskim cięciu i wspólny pobyt w szpitalu. Nowa oferta zabrzańskiego szpitala

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu wprowadza nową komercyjną ofertę dla matek oraz ich bliskich. Ojciec będzie mógł być na sali operacyjnej podczas zaplanowanego cesarskiego cięcia, a także spędzić kilka dni w szpitalu już po porodzie. Na stronie internetowej CZKiD pojawił się już cennik.

CZKiD
Cesarskie cięcie w CZKiD

Od poniedziałku, 23 maja, w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu dla pacjentek oraz ich bliskich dostępne są dwa nowe pakiety komercyjne, czyli „Pakiet rodzinny plus” oraz „Cesarskie cięcie plus”.

Pierwszy z nich jest skierowany dla par, które po porodzie fizjologicznym lub po cesarskim cięciu chcą spędzić wspólnie czas w szpitalu. Usługa obejmuje pobyt w indywidualnej sali, wyżywienie, a także konsultacje psychologiczne, laktacyjne, dietetyczne i fizjoterapeutyczne. Cena? 300 złotych za dobę.

Drugi przewiduje pobyt ojca dziecka na sali operacyjnej podczas zaplanowanego cesarskiego cięcia. - Usługa obejmuje szkolenie prowadzone przez położną albo pielęgniarkę epidemiologiczną. Osoba towarzysząca musi wykazać się ujemnym testem w kierunku MRSA - informuje Jolanta Cmok, rzeczniczka CZKiD. Cena? 800 złotych.

- To tak naprawdę odpowiedź na pytania i potrzeby naszych pacjentek - mówi położna oddziałowa Julia Winiarska z CZKiD. - Rodzice są teraz znacznie bardziej świadomi swoich praw. Wielu ojców chce w jak największym stopniu uczestniczyć w narodzinach swojego dziecka. Chcą też wspierać partnerki w czasie połogu. Nasze pakiety to wyjście naprzeciw tym potrzebom.

Z doświadczeń ginekologa i prezesa CZKiD Mariusza Wójtowicza wynika, że obecność bliskiej osoby przy porodzie jest sporym wsparciem dla pacjentki. Jednocześnie zaznacza on, by nie traktować nowej oferty jako zachęty do porodów metodą cesarskiego cięcia.

- W naszym szpitalu promujemy naturalne porody i robimy wszystko, by przebiegały optymalnie dla dziecka i matki. Pogląd, że cesarskie cięcie to bezpieczniejsza opcja dla rodzącej, to błędne przekonanie. Jest wręcz przeciwnie - to trudna, obarczona ryzykiem operacja - wyjaśnia Mariusz Wójtowicz.

Czasem cesarskie cięcie jest koniecznością, a ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz.

Szczegółowe informacje dot. nowych pakietów w CZKiD można uzyskać pod numerami telefonów:

  • 32 277 61 00 wew. 313 („Pakiet rodzina plus”),
  • 783 918 101 („Cesarskie cięcie plus”).

czytaj więcej:

Sanatorium Stare Łazienki

Po zdrowie i urodę do Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój

SUKIENKA PLAZOWA F150 509 CZARNY

W poszukiwaniu idealnego stroju kąpielowego

Coronavirus 5739918 960 720 870x440

Kolejny punkt wymazowy w Zabrzu

Alone g27015b63b 1920

L4 na wypalenie zawodowe od 2022 roku. WHO wprowadza zmiany

Poduszki valde art1

Jak odzyskać zdrowie we śnie? Poznaj Valde!

Projekt ustawy zakłada m.in. zwolnienie firm z restrykcji w przypadku, gdy wszyscy pracownicy będą zaszczepieni

Kontrola certyfikatów covidowych przed wejściem do pracy?

Zrzut ekranu 2016 08 08 o 14 03 54

Lekarze z gliwickiego Centrum Onkologii...