Ogromny Zeppelin przeleci nad Śląskiem. Kiedy będzie w naszym mieście?

Już w najbliższy weekend do Polski przyleci największy sterowiec na świecie – Zeppelin ZF. W sobotę (11.09) będzie go można oglądać na niebie nad Katowicami oraz Gliwicami, w niedzielę (12.09) poleci z Katowic do Częstochowy.

Image

Przylot największego na świecie Zeppelina do Polski to widowiskowe wydarzenie. Sterowiec jest dłuższy od największego pasażerskiego Airbusa. Unosi się za pomocą silników i balonu wypełnionego helem i może zawisnąć na niebie jak helikopter. Już w ten weekend szukajcie go nad śląskimi miastami.

Organizatorem przelotów Zeppelinem jest firma ZF – globalny dostawca rozwiązań dla motoryzacji, które powstają m.in. w Polsce, w zakładach produkcyjnych i centrach inżynieryjnych na południu kraju. Historia firmy ZF ściśle związana jest z pionierską aktywnością konstruktora pierwszych sterowców - hrabiego Ferdynanda Zeppelina.

Przedsiębiorczość i zdolność do ciągłego odkrywania były tym, co legło u podstaw firmy „Zahnradfabrik GmbH” z siedzibą w Friedrichshafen, założonej 20 sierpnia 1915 roku. Produkowane w niej koła zębate i przekładnie, precyzyjnie wykonane z zastosowaniem nowego w tamtym czasie patentu, zapewniały optymalne przenoszenie mocy między silnikami i śmigłami sterowców Zeppelin. Dziś ZF Friedrichshafen AG jest największą firmą, która została zbudowana na dziedzictwie firmy Zeppelin.

czytaj więcej:

Milion2

Ferie w mieście. Zobaczcie ofertę Zabrza

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Plac Mozaikowy, Park Śląski

Plac Mozaikowy to nowość w Parku Śląskim. Ściany z mozaikami

Zdjęcie Główne Centrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Przygoda dla każdego!