Od piątku turystyczny „weekend za pół ceny” w Zabrzu. Muzeum Górnictwa Węglowego proponuje zwiedzanie zabytkowej Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to kampania realizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Skierowana jest zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Wiele miejsc na mapie kraju dostępnych będzie w korzystnych cenach. Teraz, od 25 do 27 listopada, akcja zorganizowana zostanie także w Zabrzu.

Facebook/ Sztolnia Królowa Luiza
Sztolnia Królowa Luiza

W najbliższy weekend Muzeum Górnictwa Węglowego zaprosi przybyłych do przeżycia podziemnej przygody w zabytkowej Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza.

W ramach akcji o połowę tańsze bilety można nabyć na trzy atrakcje: podziemny spacer górniczy w Kopalni Guido oraz podziemny spływ sztolnią lub podziemne królestwo maszyn Sztolni Królowa Luiza. Bilety dostępne są na stronie internetowej www.podziemnaprzygoda.pl w zakładce Bilety na podziemną przygodę. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 / 271 40 77 lub 728 406 128, a także pod adresem: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl – informuje zabrzański magistrat.

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej-weekend za pół ceny” ma na celu zachęcić do podróżowania osoby, które – z różnych względów, także finansowych – do tej pory nie korzystały z turystycznych atrakcji.

Wieża Ciśnień w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Zrewitalizowana Wieża Ciśnień otwarta! Ponad stuletni zabytek wraca na turystyczną i kulturalną mapę Śląska

Autor: Magda Sincewicz

07/10/2022

czytaj więcej:

Kopalnia Guido Zabrze Noc Muzeów

Noc Muzeów 2022 w Zabrzu - lista atrakcji

Sztolnia Królowa Luiza

Złoty certyfikat dla Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza

Zwiedzanie i miejska gra: Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

Kino Roma w Zabrzu

Ja nie nudzić się w wakacje, czyli akcja „Lato w mieście”

Luxtorpeda przyjedzie do Zabrza

Carnall Festival coraz bliżej. Kto zagra w Zabrzu?

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię Guido

Premier Mateusz Morawiecki w Guido - "14 dni pod ziemią"

Barbrkowe LOVE baner 870x440

BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Luize