Od lat pomaga bezdomnym, kobietom i dzieciom. Dostała nagrodę od ministra.

Maria Demidowicz, prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Zabrzańskie została uhonorowana odznaką “Primus in Agendo”. Przyznano ją w uznaniu za „budowanie i rozwijanie systemu pomocy osobom bezdomnym i skrajnie wykluczonym na terenie miasta Zabrza oraz szczególne zaangażowanie we wsparcie kobiet bezdomnych oraz dzieci doświadczających przemocy fizycznej i psychicznej lub konfliktów domowych”.

Odznakę wręczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Jej zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka inspirują do rozwoju działań na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej.

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Uroczystość odbyła się wczoraj w Warszawie. O przyznanie odznaczenia wnioskowała prezydent miasta Małgorzata Mańka – Szulik.

Zabrzańskie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta obchodziło miesiąc temu 25-lecie swojej działalności. Stowarzyszenie prowadzi w Zabrzu m.in. Ośrodek Wsparcia dla Kobiet, który realizuje działania pomocowe o charakterze interwencyjnym i długofalowym. We współpracy z UM w Zabrzu uruchomione zostały także Mieszkania Readaptacyjne dla kobiet i matek z dziećmi, które ukończyły roczny program realizowany w Ośrodku. Mieszkanie jest kolejnym etapem pomocy, mającym na celu przygotowanie mieszkanek do pełnej samodzielności i powrotu do środowiska.


czytaj więcej:

Autobus

Zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź trasy

Zrzut ekranu 2015 09 04 o 10 57 51

Gliwiczan podróżujących do Katowic czekają...

Europa centralna

Święto w sobotę. Zobacz komu przysługuje dzień...

Klucze

Na Sikorniku znaleziono klucze

Plakatschronisko2

Bierz zwierzaka i na piknik! MZUK zaprasza

Future shorts spring gliwice1

FUTURE SHORTS SPRING 2015 w AMOKU

Tydzień w Gliwicach 113