Od dzisiaj w Biedronce dostępne są testy na SARS-CoV-2

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2...
Test na covid biedronka 1

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce – od poniedziałku 15 marca – będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent.

Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej – jedna sztuka to 49,99 zł. Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy.

Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem. Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję.

czytaj więcej:

Kasa gliwice

Można już głosować! Zdecyduj, które zadania...

Remonty ulic gliwice

Kierowco, zachowaj ostrożność. Utrudnienia w...

Um gliwice

Złóż PIT w Urzędzie Miejskim. Specjalny punkt...

Senior gliwice

Urząd Miejski wydał już prawie 3000 kart...

IMG 9418

Powierzchnie biurowe na Zwycięstwa już od 10...

Forum Cowork 02

Darmowa strefa coworkingowa w CH FORUM dostępna...

3266d728 21f2 4d6b a13f 295081a386aa

W Gliwicach pobito rekord Guinnessa... w...