Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca był kompletnie pijany

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który na ulicy Szpitalnej uderzył w zaparkowane samochody. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów dzięki natychmiastowej reakcji świadka, który widząc zdarzenie, natychmiast powiadomił Policję oraz uniemożliwił ucieczkę sprawcy. Jak się okazało sprawca kolizji miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania

pijany kierowca zabrze

Do zdarzenia doszło w południe 24 czerwca na ulicy Szpitalnej. Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział jak kierujący samochodem osobowym marki seat, uszkodził zaparkowane przy drodze pojazdy. Ponadto z otrzymanych informacji wynikało, że sprawca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwili mu to świadkowie.

Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali sprawcę kolizji. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Chorzowa. Z pierwszych ustaleń poczynionych przez mundurowych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący jadąc ulicą Szpitalną, utracił panowanie nad swoim pojazdem, i uderzył w zaparowane przy drodze pojazdy marki opel, mercedes i BMW.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że 29-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialny kierujący może trafić do więzienia nawet na dwa lata, czeka go również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

czytaj więcej:

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali 55-letniego mężczyznę

Znęcał się nad żoną. Usłyszał już zarzuty

Policja autobus

Policjanci znowu sprawdzają czy pasażerowie...

Policjanci gliwice

Chcesz pracować w policji? Komendant ogłasza...

Bielizna

Kilkadziesiąt tysięcy oszukanych… przy...

Puszka

Wynieśli pełną torbę. Złodzieje konserw...

Zrzut ekranu 2018 03 19 o 08 25 12

Narkotyki warte 4 miliony. Śląscy kryminalni...