O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Zabrzu. Kierowca surowo ukarany

To mogło się skończyć tragedią. Tylko zasada ograniczonego zaufania, czujność i stała obserwacja sytuacji na drodze uchroniły kobietę z dwójką małych dzieci od potrącenia na przejściu dla pieszych w Zabrzu. Kierowca został już surowo ukarany.

fot. Śląska Policja
Zabrze Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec września na ul. De Gaulle'a w Zabrzu. Do przejścia dla pieszych podeszła kobieta z dwójką dzieci. Samochody na prawym pasie zatrzymały się, by przepuścić pieszą, ale lewym pasem pędził kierowca Daci. Na filmie udostępnionym przez śląską policję widać, że do tragedii było blisko. Na szczęście piesza zachowała ostrożność.

- Policjanci z Zabrza ustalili, że za kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skutek omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami – informują policjanci.


Zdarzenie zarejestrował samochodową kamerą inny kierowca i przesłał ja na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Mundurowi podkreślają, że dla drogowych piratów, osób łamiących w sposób rażący przepisy i totalnie lekceważących podstawowe zasady ruchu drogowego nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej. Każde takie zachowanie będzie przez policjantów surowo karne.

Policja

Może Cię zainteresować:

19-latek prowadził samochód pod wpływem narkotyków. I bez uprawnień. Teraz stanie przed sądem

Autor: Redakcja

28/12/2022

Zatrzymany 18-latek

Może Cię zainteresować:

Dokonali dwóch rozbojów, pobili też Ukraińców. Jeden z zatrzymanych 18-latków trafił do aresztu

Autor: Redakcja

26/12/2022