Nowy Rok w Zabrzu powitać można przy dźwiękach koncertu zespołu Żuki. A 1 stycznia w Domu Muzyki i Tańca – występ zabrzańskiej filharmonii

W Zabrzu Nowy Rok można będzie powitać pod Domem Muzyki i Tańca, gdzie wystąpi zespół Żuki. Także 1 stycznia w mieście będzie się sporo działo.

FB/ Żuki Rock and Roll Band
Zespół Żuki

Publiczność, która 31 grudnia pojawi się przed Domem Muzyki i Tańca spędzi sylwestrową noc przy dźwiękach grupy Żuki. Założony w 1985 roku w Bydgoszczy zespół, słynący z coverów piosenek The Beatles czy Czerwonych Gitar, umili zabawę od godziny 23 do 1 w nocy.

W sobotę również będzie się działo. – 1 stycznia 2022 r., punktualnie o godz. 12.00, z wieży zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1 odegrany zostanie hejnał miasta. Natomiast o godz. 12.15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie zabrzańskiego magistratu.

W tym samym dniu na melomanów będzie czekał tradycyjny już występ zabrzańskiej filharmonii. W Domu Muzyki i Tańca odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. - Zaproszono też znakomitych solistów: Katarzynę Oleś-Blachę (sopran), Monikę Ledzion- Porczyńską (mezzosopran) i Tomasza Kuka (tenor).

– W Wielkiej Gali Operetkowej nie może zabraknąć ruchu scenicznego, barwnych strojów i dekoracji, zatem widzowie będą mogli też podziwiać plejadę polskich tancerzy. Wystąpią: Dorota Rak, Kamila Borowska, Joanna Lichorowicz-Greś, Zofia Czechlewska, Sławomir Greś, Mateusz Ludwikowski, Adam Czechlewski, Bartłomiej Marszałek. Choreografię i kostiumy przygotowała Zofia Czechlewska – wymienia zabrzański magistrat.