Nowy plac zabaw w Parku Dubiela. Mnóstwo atrakcji, zobacz zdjęcia

Park im. Poległych Bohaterów, zwany także „Parkiem Dubiela”, to piękny teren rekreacyjny w centrum naszego miasta.

Dzisiaj w Zabrzu do użytku oddano kolejny nowy placu zabaw. Najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury w Parku im. Poległych Bohaterów.

W ramach inwestycji na placu zabaw zamontowano dwanaście urządzeń, w tym m.in.: huśtawkę wahadłową dwumodułową, zestaw sprawnościowy, zestaw zabawowy dla dzieci starszych, karuzelę, zestaw zabawowy dla dzieci młodszych z piaskownicą, pociąg dla dzieci najmłodszych, wagonik, stolik z krzesełkami, dwuosobową huśtawkę na sprężynie, huśtawkę na sprężynie – koparkę, bujak na sprężynie – owieczkę oraz stolik do gry w szachy/warcaby.

- Dotarliśmy do materiałów z berlińskich archiwów, dzięki którym odtworzyliśmy fontannę w sercu parku. Jej budowa aż w 85% została sfinansowana z programu NFOŚ „Infrastruktura i środowisko”. - mówi prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Wcześniej wzdłuż dwóch głównych alei zamontowano 85 słupów oświetleniowych. Funkcjonuje tutaj także tzw. „siłownia pod chmurką”. Na terenie nowego placu zabaw w Parku im. Poległych Bohaterów zamontowano też cztery ławki z oparciem, dwa kosze na śmieci oraz dwie tablice z regulaminem. Plac został otoczony metalowym ogrodzeniem wraz z dwoma furtkami i bramą serwisową.

- Przygotowujemy się do tego, aby przeprowadzić kolejne prace porządkujące park, w tym naprawę schodów, alejek i małej architektury. - wymienia prezydent.