Nowe schronisko za 15 milionów. "To miara człowieczeństwa"

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt...

Schronisko zabrze

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Nowoczesny obiekt zlokalizowany zostanie w Biskupicach przy ul. Bytomskiej.

Przypomnijmy, że w Zabrzu działa od lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Psitul mnie”, prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział w Zabrzu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Bytomskiej 133 w Zabrzu-Biskupicach. Po zakończeniu inwestycji zmieni lokalizację, ale nie przeprowadzi się daleko.

Zostanie w Biskupicach, przy ulicy Bytomskiej. Nowa siedziba wybudowana zostanie jednak bliżej granicy z Bytomiem, z dala od wszelkich zabudowań. Będzie tu nie tylko więcej miejsc i przestrzeni dla podopiecznych, ale też dla pracowników, którzy zyskają nowy, komfortowy budynek administracyjny.

– Miarą człowieczeństwa jest nasze podejście od słabszych istot. Uwarunkowania w dotychczas funkcjonującym w Zabrzu schronisku dla bezdomnych zwierząt sprawiły, że niezbędne stało się wybudowanie nowej siedziby, która będzie spełniać standardy określone w przepisach prawa – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł i w całości zostanie on pokryty z pozyskanych przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2022 r.

– Nowy obiekt będzie nie tylko schroniskiem dla psów i kotów. Chcemy, aby pełnił on funkcję centrum edukacji i wolontariatu, a także był miejscem aktywności społecznej i spotkań ludzi, którzy chcą poznać świat zwierząt domowych – powiedziała prezes zabrzańskiego oddziału TOZ, Danuta Mikusz-Oslislo.

czytaj więcej:

Dąb w Parku Leśnym jpg

Dąb w Parku Leśnym upamiętni powstańców

Bakoma Sklep Firmowy Bytom

Takiego sklepu jeszcze nie było w Bytomiu

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

Cztery pory roku zaczną się od konkurencji narciarskich

Aktywne Zabrze zaprasza na zawody narciarskie!

Katolickiezabrze

Zabrzańskie szkoły średnie odznaczone Tarczami Jakości!

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę

Barbara Dziuk

Rozmowa z poseł Barbarą Dziuk. "To jest...