Nowe schronisko za 15 milionów. "To miara człowieczeństwa"

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt...

Schronisko zabrze

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Nowoczesny obiekt zlokalizowany zostanie w Biskupicach przy ul. Bytomskiej.

Przypomnijmy, że w Zabrzu działa od lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Psitul mnie”, prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział w Zabrzu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Bytomskiej 133 w Zabrzu-Biskupicach. Po zakończeniu inwestycji zmieni lokalizację, ale nie przeprowadzi się daleko.

Zostanie w Biskupicach, przy ulicy Bytomskiej. Nowa siedziba wybudowana zostanie jednak bliżej granicy z Bytomiem, z dala od wszelkich zabudowań. Będzie tu nie tylko więcej miejsc i przestrzeni dla podopiecznych, ale też dla pracowników, którzy zyskają nowy, komfortowy budynek administracyjny.

– Miarą człowieczeństwa jest nasze podejście od słabszych istot. Uwarunkowania w dotychczas funkcjonującym w Zabrzu schronisku dla bezdomnych zwierząt sprawiły, że niezbędne stało się wybudowanie nowej siedziby, która będzie spełniać standardy określone w przepisach prawa – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł i w całości zostanie on pokryty z pozyskanych przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2022 r.

– Nowy obiekt będzie nie tylko schroniskiem dla psów i kotów. Chcemy, aby pełnił on funkcję centrum edukacji i wolontariatu, a także był miejscem aktywności społecznej i spotkań ludzi, którzy chcą poznać świat zwierząt domowych – powiedziała prezes zabrzańskiego oddziału TOZ, Danuta Mikusz-Oslislo.

czytaj więcej:

Remont kamienicy

Remont zabytkowej kamienicy przy ulicy Wolności

Dzieci z Przedszkola nr 49 jpg

Przedszkole nr 49 z wyjątkowym wyróżnieniem

Nowe linie minibusowe w Zabrzu mają uzupełnić siatkę połączeń autobusowych

Cztery nowe połączenia. Uzupełnią linie autobusowe

Karolina Piastowska z Zabrza w programie Ninja Warrior Polska

Żołnierka z Zabrza wystąpi w "Ninja Warrior Polska"

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu

Prezes Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu odwołany

Kasownik ztm2

ZTM planuje wprowadzić nowoczesne kasowniki i biletomaty

P1010211a

Izabela Kloc: CBAM nie jest mechanizmem zero-jedynkowym