W zabrzańskiej Arenie otwarto nową siedzibę Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Działający od ponad 25 lat, Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży ma już nową siedzibę. To ponad 700 m² wyremontowanej przestrzeni na parterze zabrzańskiej Areny. W ciągu kilku miesięcy, placówka przeniesie swoją działalność z ul. 3 Maja, na Roosevelta. Wszystko po to, by świadczyć usługi potrzebującym w dużo lepszych warunkach.

CB767 A0 C 4848 4787 A6 F8 F741 AEF825 BA

SPZOZ Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży to placówka dedykowana dzieciom z deficytami rozwojowymi. Wykwalifikowani specjaliści zajmują się wczesnym diagnozowaniem i rehabilitacją najmłodszych niepełnosprawnych. Leczenie w ośrodku odbywa się w systemie ambulatoryjnym, co wiąże się z koniecznością częstego transportowania podopiecznych z domu na konkretne zajęcia. Jednym z głównym utrudnień napotykanych przez rodziców i opiekunów dowożących dzieci do ośrodka było znalezienie miejsca parkingowego. Nowa siedziba - wyeliminuje ten problem. To nie jedyna zaleta nowej lokalizacji.

Nowoczesny ośrodek medyczny wart blisko 5 mln zł, powstał na parterze Areny, tuż obok sklepiku Górnika Zabrze. Za realizację zadania odpowiadała firma Mostostal Zabrze, której udało się zakończyć wszystkie prace na 3 miesiące przed terminem.

Teraz, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, puste sale (o łącznej powierzchni ponad 700 m²) wypełni specjalistyczny sprzęt. Nowoczesny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych obiekt, ma zapewnić optymalne warunki dla blisko 1500 osób wymagających rehabilitacji.

Warto podkreślić, że Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży funkcjonuje w oparciu o kontrakt z NFZ w zakresie rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego i lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej. Placówka realizuje również Program Zdrowotny (kompleksowa terapia i rehabilitacja osób w wieku 0-25 lat) dla mieszkańców Zabrza.

czytaj więcej:

Operacja w SCCS

SCCS: przełomowe operacje wspólnie ze specjalistą z Genewy

Nowy samochód dla SCCS

Nowa karetka dla Śląskiego Centrum Chorób Serca

Zabrze centrum zdrowia kobiety i dziecka warsztaty

Dzień Otwarty w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze

Co z czwartą trybuną Areny Zabrze? Przetarg rozstrzygnięty

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Można już kupić krzesełka ze starej trybuny Areny Zabrze

Śląskie Centrum Chorób Serca

Rusza Sieć Kardiologiczna. ŚCCS koordynatorem w regionie

Arena Zabrze

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze: wykonawca wybrany