Noc Muzeów 2022 w Zabrzu. Podziemny Spływ Sztolnią Luizą i nocny spacer górniczy

Najbliższa Noc Muzeów w Zabrzu rozpocznie się 14 maja. W tym roku okolicznych gości przyjmie Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido. Tegoroczna edycja obfituje w podziemne spacery, spływy i zwiedzanie.

Kopalnia Guido Zabrze
Kopalnia Guido Zabrze Noc Muzeów

Noc Muzeów w Zabrzu rozpoczyna się stosunkowo wcześnie, bo już o godzinie 10. Goście będą mogli skorzystać z atrakcji w Kopalni Guido, czyli Podziemnego Spaceru Górniczego. Grupy będą puszczane co 15 minut od godziny 11. Pierwsze tury wyznaczone są na 10 i 10:30. Bilety można zakupić w cenie 30 zł.

- Wyobraź sobie podziemny spacer aż 320 metrów pod ziemią. Dostaniesz się tam górniczą szolą, zobaczysz miejsca niedostępne na co dzień dla innych i odwiedzisz najniżej położony pub w całej Europie. Jedną z naszych TOP atrakcji jest przejażdżka podwieszaną kolejką elektryczną, wsiądź do niej i daj się porwać przygodzie! - czytamy w opisie wydarzenia.

Spływ i królestwo maszyn

W Sztolni Królowej Luizy w sobotę, 14 maja odbędą się aż trzy wydarzenia. Zwiedzający do wyboru będą mieli: Podziemny Spływ Sztolnią, Podziemne Królestwo Maszyn oraz Drogę Górnika.

- A może podziemny rejs? Jedyny TAKI! NAJDŁUŻSZY w Polsce podziemny spływ sztolnią czeka właśnie na Was! Odkryjcie życie w podziemnych korytarzach liczących ponad 200 lat. Czarna Perła Europy nocą (o ile to możliwe…), zachwyca jeszcze bardziej - zachęcają organizatorzy.

Bilety na podziemny spływ można zakupić w cenie 30 zł. Osoby zainteresowana mają do wyboru godziny: 14:30, 20, 21 oraz 22.30. Natomiast bilety na królestwo maszyn można nabyć w cenie 20 zł. Trasy wyznaczone zostały co pół godziny od 10:45 do 19:45.

- Jest takie miejsce gdzie rządzą wielkie maszyny – to Podziemne Królestwo Maszyn. Odważycie się zejść do krainy pełnej mechanicznych mieszkańców, kiedy na powierzchni słońce znika za horyzontem - dodają organizatorzy.