Nietrzeźwy i bez uprawnień driftował na parkingu

Zabrzańscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który...

Policja zatrzymany zabrze

Zabrzańscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który popisywał się na parkingu jednego z marketów, „driftując” swoim fordem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo poszukiwany celem odbycia kary więzienia...

W niedzielę około 21.00 patrol ruchu drogowego specjalnej grupy SPEED nadzorowany przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zauważył samochód marki ford, który na parkingu hipermarketu przy ulicy Skubacza wykonywał niebezpieczne poślizgi. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy forda, który popisywał się driftem.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna był zdziwiony, gdy wykonane badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca odmówił wykonania kolejnego badania i zażądał pobrania od niego próbki krwi. W międzyczasie okazało się, że jest on także poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 32-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Najbliższe 8 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami. Czas ten może się jednak wydłużyć o kolejne 2 lata, ponieważ tyle grozi za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

czytaj więcej:

Zabrzańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Napaść w hostelu. Dwaj mężczyźni pobili i okradli lokatora

1 C73 B6 F3 CC83 4687 84 CD B5 C3500 C362 C

Nielegalne wyścigi ulicami Zabrza? Policjanci...

Policja

Czerpali korzyści z prostytucji. Policja...

Policja stadion zabrze

Wniósł alkohol na mecz. Dostał zakaz stadionowy...

Zabrze gwałt

Próba gwałtu w centrum Zabrza. Mężczyzna nagle...

Urzędnik

Staruszka padła ofiarą "urzędniczki" ZUS-u....

Policja

Napad na sklep w Gliwicach. Mężczyźni grozili...