Nietrzeźwy i bez uprawnień driftował na parkingu

Zabrzańscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który...

Policja zatrzymany zabrze

Zabrzańscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który popisywał się na parkingu jednego z marketów, „driftując” swoim fordem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo poszukiwany celem odbycia kary więzienia...

W niedzielę około 21.00 patrol ruchu drogowego specjalnej grupy SPEED nadzorowany przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zauważył samochód marki ford, który na parkingu hipermarketu przy ulicy Skubacza wykonywał niebezpieczne poślizgi. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy forda, który popisywał się driftem.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna był zdziwiony, gdy wykonane badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca odmówił wykonania kolejnego badania i zażądał pobrania od niego próbki krwi. W międzyczasie okazało się, że jest on także poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 32-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Najbliższe 8 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami. Czas ten może się jednak wydłużyć o kolejne 2 lata, ponieważ tyle grozi za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

czytaj więcej:

Zabrze media

Kobieta z dwójką dzieci potrącona na...

Zatrucie czadem zabrze

Kolejna ofiara "cichego zabójcy". Nie udało się...

Zobacz nagranie z monitoringu

Policja szuka tego złodzieja. Kradzież...

Policja gliwice

Nieletni przestępcy w Gliwicach? Ich ofiarami...

Policja gliwice

Ślady przemocy na ciałach dzieci nie...

Policja

Młode, agresywne i bezwzględne. Dziewczyny biją...

20151222 094032 1

Kieszonkowcy potrzebują tylko kilku sekund. Co...