Nie żyje 61-letnia zabrzanka. Jej konkubent aresztowany

Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Zabrzu w minioną niedzielę, 30 stycznia. Początkowo dyżurny otrzymał informację o śmierci, rzekomo z przyczyn naturalnych, 61-letniej kobiety. Jednak uszkodzenia głowy i ślady krwi w mieszkaniu spowodowały, że śledczy nabrali wątpliwości...

Pobiciezabrze

Oględziny zwłok wykazały obrażenia głowy kobiety, nadto na miejscu policjanci znaleźli ślady krwi. Dlatego tłumaczenie jej konkubenta, 45-letniego zabrzanina, jakoby kobieta musiała się przewrócić - wydawały się wątpliwe. Ustalono również, że w mieszkaniu wcześniej dochodziło do awantur, a sam konkubent był już policji znany i notowany za wykroczenia przeciwko mieniu. Został zatrzymany.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. We wtorek sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy policji.

czytaj więcej:

Policja

1,5 promila, słuchawki w uszach i wysoki mandat

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Autobus staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego

Policja Zabrze komisariat III

Podawali się za pracowników elektrowni, okradli 83-latkę...

Policja Zabrze

Rzucił koszem w okno mieszkania. Zarzutów ma jednak więcej

Policja Zabrze Wszystkich Świętych

Spokojnie jak nigdy? No, może oprócz 5 pijanych kierowców...

Policja

Jechał ponad 190 km/h. Wysoka jest też kara dla motocyklisty

W wypadku zginęła 1 osoba, 2 zostały ranne

Wiemy już, jak doszło do wczorajszego wypadku na DK88