Nie żyje 61-letnia zabrzanka. Jej konkubent aresztowany

Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Zabrzu w minioną niedzielę, 30 stycznia. Początkowo dyżurny otrzymał informację o śmierci, rzekomo z przyczyn naturalnych, 61-letniej kobiety. Jednak uszkodzenia głowy i ślady krwi w mieszkaniu spowodowały, że śledczy nabrali wątpliwości...

Pobiciezabrze

Oględziny zwłok wykazały obrażenia głowy kobiety, nadto na miejscu policjanci znaleźli ślady krwi. Dlatego tłumaczenie jej konkubenta, 45-letniego zabrzanina, jakoby kobieta musiała się przewrócić - wydawały się wątpliwe. Ustalono również, że w mieszkaniu wcześniej dochodziło do awantur, a sam konkubent był już policji znany i notowany za wykroczenia przeciwko mieniu. Został zatrzymany.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. We wtorek sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy policji.

czytaj więcej:

Policja

Tragedia w Zaborzu. Zginął 51-letni mężczyzna

Policjant mierzy prędkość

102 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzanie na pasach

Policja

Alkoholowe ekscesy w Rokitnicy, znieważeni policjanci

Policjanci zatrzymali 50-latka

Biały proszek w samochodzie, promil alkoholu w organizmie

Komisariat III policji w Zabrzu jpg

Znęcał się nad matką i bratem. Usłyszał już zarzuty

Nielegalne automaty Zabrze

Nielegalne automaty przejęte przez zabrzańskich policjantów

Zatrzymany 17-latek

Policja zatrzymała 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak