Nie masz rodziny? Prezydent nie ma o Tobie dobrego zdania

Wydawać by się mogło, że o arogancji władzy napisano i powiedziano już wszystko, a jednak wciąż politycy potrafią zaskoczyć...
Zabrze e1614273458432

Wydawać by się mogło, że o arogancji władzy napisano i powiedziano już wszystko, a jednak wciąż politycy potrafią zaskoczyć. Wczoraj z samego rana, na swoim Facebooku prezydent Lewandowski postanowił skomentować przebieg ostatniej sesji Rady Miasta.

Zastępcy prezydent Mańki-Szulik nie spodobało się, że radni... długo dyskutowali. Dla przedstawicieli formacji mającej większość takie posiedzenia są zapewne jedynie stratą czasu, bo przecież i tak przegłosują wszystko, co będą chcieli, ale dialog jest istotą demokracji. Można było przynajmniej zachować pozory. Tym razem zabrakło nawet tych.

Prezydent - jak sam pisze - nie chce nikogo dyskryminować, ale zaraz potem zdaje się kpić z radnych, którzy nie założyli jeszcze rodzin. Zadawane przez nich pytania, przedstawiane argumenty czy wątpliwości nie wynikają z troski o miasto, ale z... samotności. Najwyraźniej nie mają nic lepszego do roboty więc wolą rozmawiać o Zabrzu. Tacy ludzie według prezydenta Lewandowskiego są zdecydowanie gorszymi radnymi i słabiej rozumieją potrzeby miasta.

Skoro radni - z niezrozumiałych powodów - nie mają według Lewandowskiego wystarczających kompetencji do wypowiadania się o sprawach miasta to najwyraźniej ta reguła dotyczy wszystkich zabrzan, którzy z jakiś powodów nie posiadają rodziny. Z pewnością powinni oni pamiętać, stojąc nad wyborczą kartą, kto uważa ich za mieszkańców gorszego sortu.

czytaj więcej:

Dziś nikt do końca nie wie, czym tak naprawdę ogrzewają swoje domy Polacy

ANALIZA. Palenie węglem zakazane od 2028 r.

ranking samorządów

Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na...

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

4 D42 FDC0 0 E73 487 A 974 F F1 A2 B74 B91 F7

Na co miasto wydaje pieniądze? Mapa wydatków...

Lpr gliwice

Z.Frankiewicz pisze do ministra. Baza LPR...

Wenderlich

J. Wenderlich: "Będziemy stukać pięścią w stół"

Frankiewicz

Frankiewicz będzie kierować pracami Komisji...