Narodowe Święto Niepodległości w Zabrzu: koncert orkiestry, etiuda artystyczna i uroczysta msza święta w kościele św. Anny

W najbliższy piątek w mieście odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczną się koncertem na placu Warszawskim.

Pixabay
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada o godz. 10.00, na placu Warszawskim, odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godz. 10.25 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie uroczystości – informują zabrzańscy urzędnicy.

Na 10.35 zaplanowano wystąpienia władz miasta, natomiast o godz. 10.40 zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu „Szkicownik Polski”. Z kolei o godzinie 10.45 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny, gdzie odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti”. Msza rozpocznie się o godzinie 11.

Po nabożeństwie, pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

czytaj więcej:

Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Festiwal orkiestr dętych już w sobotę

Przedszkole nr 36

Remont przedszkola za niemal 4 mln zł. Co się zmieniło?

Dofinansowanie dla ŚCCS w Zabrzu

Dofinansowanie dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Operacja w szpitalu

Szpital Miejski w Zabrzu zatrudni medyków z Ukrainy

Zabrze przyjmuje Ukraińców

W Zabrzu są już przyjmowani pierwsi uchodźcy

Silesia of Love zdjęcie główne

SILESIA OF LOVE w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 14.02

Kilogram żywego karpia w hodowli w naszym regionie kosztuje ok. 22 zł

Karpie są drogie i jest ich mało. Dlaczego?