NaprawiamyZabrze.pl strona, na której możesz zgłosić problem

Stowarzyszenie Nowe Zabrze uruchomiło serwis internetowy NaprawiamyZabrze, który jest rozwinięciem facebookowego fanpage „Naprawiamy Zabrze". Stworzenie serwisu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i umożliwia im zgłaszanie problemów występujących w naszym mieście.

Naprawiamyzabrze


Jak mówią twórcy serwisu, a wśród nich radna Agnieszka Rupniewska "NaprawiamyZabrze ma być elementem, który prowadzi nas w stronę przyjaznego, otwartego, nowego Zabrza."

- Jako radna Rady Miasta w Zabrzu, wielokrotnie spotykałam się z prośbami mieszkańców dotyczącymi uruchomienia serwisu internetowego, który umożliwiłby zgłaszanie do odpowiednich jednostek problemów, z którymi mieszkańcy spotykają się każdego dnia. Często słyszałam również, że mieszkańcy widzą nieprawidłowości, jednak nie wiedzą do kogo i w jaki sposób mogą je zgłaszać." - podkreśla Rupniewska.

Na razie aplikacja ma podstawową funkcjonalność, ale twórcy zapowiadają, że będzie się rozwijać z upływem czasu. - To, co już funkcjonuje zostało stworzone przez miejskich społeczników, którzy kochają Zabrze i chcą żeby nasze miasto się rozwijało. Zależy nam również na aktywizowaniu lokalnej społeczności - im więcej zgłoszeń, tym piękniejsze będzie nasze Miasto. - mówią.

Dodatkową zaletą serwisu jest pomoc urzędnikom i pracownikom odpowiednich jednostek miejskich - zdarzało się, że pracownicy miejscy informowali, że nie wszystko są w stanie zauważyć, dlatego nie zawsze potrafią zareagować na bieżąco.

- Jestem przekonana, że aplikacja NaprawiamyZabrze będzie również dodatkowymi "oczami" właśnie dla pracowników miejskich. - dodaje Agnieszka Rupniewska.

czytaj więcej:

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Nowy Ład. Zabrze otrzyma 35 milionów...

Saluga Checinski

Wybory w śląskiej PO. Kto będzie lepszym...

Morawiecki zabrze

Premier odwiedził Zabrze. Miasto pozyskało 15...

Andrzej Duda 2021 06 22 145947 lnhh

Andrzej Duda odwiedzi woj. śląskie. Będzie też...

Maka

Bez niespodzianek: 13 za, 12 przeciw. Prezydent...

Jpm adwokaci gliwice

Kredyt we frankach. Prawnicy z Gliwic wygrali z bankiem

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?