NaprawiamyZabrze.pl strona, na której możesz zgłosić problem

Stowarzyszenie Nowe Zabrze uruchomiło serwis internetowy NaprawiamyZabrze, który jest rozwinięciem facebookowego fanpage „Naprawiamy Zabrze". Stworzenie serwisu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i umożliwia im zgłaszanie problemów występujących w naszym mieście.

Naprawiamyzabrze


Jak mówią twórcy serwisu, a wśród nich radna Agnieszka Rupniewska "NaprawiamyZabrze ma być elementem, który prowadzi nas w stronę przyjaznego, otwartego, nowego Zabrza."

- Jako radna Rady Miasta w Zabrzu, wielokrotnie spotykałam się z prośbami mieszkańców dotyczącymi uruchomienia serwisu internetowego, który umożliwiłby zgłaszanie do odpowiednich jednostek problemów, z którymi mieszkańcy spotykają się każdego dnia. Często słyszałam również, że mieszkańcy widzą nieprawidłowości, jednak nie wiedzą do kogo i w jaki sposób mogą je zgłaszać." - podkreśla Rupniewska.

Na razie aplikacja ma podstawową funkcjonalność, ale twórcy zapowiadają, że będzie się rozwijać z upływem czasu. - To, co już funkcjonuje zostało stworzone przez miejskich społeczników, którzy kochają Zabrze i chcą żeby nasze miasto się rozwijało. Zależy nam również na aktywizowaniu lokalnej społeczności - im więcej zgłoszeń, tym piękniejsze będzie nasze Miasto. - mówią.

Dodatkową zaletą serwisu jest pomoc urzędnikom i pracownikom odpowiednich jednostek miejskich - zdarzało się, że pracownicy miejscy informowali, że nie wszystko są w stanie zauważyć, dlatego nie zawsze potrafią zareagować na bieżąco.

- Jestem przekonana, że aplikacja NaprawiamyZabrze będzie również dodatkowymi "oczami" właśnie dla pracowników miejskich. - dodaje Agnieszka Rupniewska.

czytaj więcej:

ranking samorządów

Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Nowy Ład. Zabrze otrzyma 35 milionów...

Morawiecki zabrze

Premier odwiedził Zabrze. Miasto pozyskało 15...

Andrzej Duda 2021 06 22 145947 lnhh

Andrzej Duda odwiedzi woj. śląskie. Będzie też...

Jpm adwokaci gliwice

Kredyt we frankach. Prawnicy z Gliwic wygrali z bankiem

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

Wanda nowicka

Lewica chce by więcej ulic miało damskich patronów