Nabożeństwo, Gala Dobrego Rycerza, wykład... W Zabrzu odbył się I Międzynarodowy Konwent Templariuszy

Wręczenie wyróżnień, nabożeństwo, wykład i występ artystyczny – tak wyglądał I Międzynarodowy Konwent Templariuszy OMCTH, który odbył się w miniony weekend. Wydarzenie połączone było z Galą Dobrego Rycerza.

UM Zabrze
Międzynarodowy Konwent Templariuszy

Rycerze są wśród nas. Co więcej, postanowili się spotkać. 2 lipca odwiedzili Zabrze, by powymieniać się swoimi doświadczeniami podczas pierwszego Międzynarodowego Konwentu Templariuszy OMCTH. W kościele pw. św. Anny odbyło się nabożeństwo.

– Konwent rozpoczął się mszą świętą, której przewodniczył biskup Jan Kopiec, ordynariusz gliwicki. W trakcie niej odbyła się promulgacja odnowionego Statutu Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej, nadanego przez Patriarchę Jerozolimskiego 18 czerwca br. w Rzymie. W szeregi Zakonu przyjęci zostali także nowi kandydaci, natomiast dotychczasowi nowicjusze mieli ceremonię inwestytury, czyli pasowania rycerskiego – informuje zabrzański magistrat.

Po nabożeństwie odbyła się Gala Dobrego Rycerza, podczas której odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych nadanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, odznaczeń resortowych, samorządowych, kościelnych oraz Mieczy Dobrego Rycerza.

Złoty medal im. księcia Henryka Pobożnego za krzewienie wiary m.in poprzez współtworzenie Metropolitalnego Święta Rodziny, otrzymała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Tym samym stała się pierwszą osobą wyróżnioną tym odznaczeniem.

czytaj więcej:

Julia Cielemędzka i Oliwia Nowosielska

Dwie zabrzanki w finale Miss Śląska Nastolatek 2021

Dzien Dziecka PLAKAT A3

Dzień Dziecka w Arenie. Piknik zacznie się o 11.00

Pieniadzee

Najniższa wypłacana emerytura w Śląskiem to......

Policja Gliwice

Próbował ukraść samochód, zgubił w nim swój...

51342633 2565886476760100 2376085704691154944 o

Autobus na lotnisko. Nowy przystanek w centrum...

Abszicfajer2018

Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na zakończenie...

Leonardo lab

Jak w filmach science-fiction! Dom, który...