Na ulicy Wolności trwa układanie torowiska, prace prowadzone są także w Mikulczycach. To oznacza utrudnienia dla kierowców

Trwa modernizacja torowisk w Zabrzu. Prace przebiegają zgodnie z planem, więc wszystko powinno być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. Koszt modernizacji 4-kilometrowego odcinka torowiska tramwajowego między centrum Zabrza a granicą z Rudą Śląską wyniesie prawie 40 mln zł.

Paweł Janicki/ UM Zabrze
Modernizacja torowisk w Zabrzu

Zanim jednak prace będą na finiszu, czeka nas sporo utrudnień. Jak choćby teraz, podczas wstrzymania ruchu tramwajowego związanego z przebudową przejazdów drogowo-torowych na skrzyżowaniach ul. Wolności z ul. Rymera, Sienkiewicza i Bohaterów Monte Cassino. W tym samym czasie nastąpi montaż szyn, by od 1 sierpnia możliwe było przywrócenie kursowania tramwajów. W dalszej kolejności wykonane zostaną prace drogowe w obrębie tych skrzyżowań.

– Gruntowna modernizacja torowisk tramwajowych w naszym mieście postępuje zgodnie z przyjętym planem. Zainwestowano już ponad 160 mln zł w prace umożliwiające bezpieczne i komfortowe przejazdy tramwajami, m.in. wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi, na ul. Bytomskiej w Biskupicach, na pograniczu Zabrza i Bytomia, a także Zabrza i Gliwic – informują władze miasta.

W ciągu ul. Wolności – na odcinku od browaru do elektrociepłowni, układane jest torowisko wydzielone z jezdni. Od elektrociepłowni do pętli trwają roboty tworzące nowy układ torowy, a od pętli do Rudy Śląskiej wykonane zostały już prace przygotowawcze oraz przebudowano wodociąg i instalację elektryczną. Z kolei w Mikulczycach na odcinkach ulic: Cieślika – Poniatowskiego oraz Brygadzistów – Lipowa zamontowano już szyny. Obecnie na pętli ułożone zostało torowisko i płyty betonowe pod rozjazdy, a po demontażu starego mostu nad potokiem Mikulczyckim wykonawca przystąpił do prac przy budowie nowej konstrukcji.

czytaj więcej:

Geopark w Grzbowicach

Geopark w Grzybowicach gotowy. Na otwarcie grill i muzyka

Rondo aleja Korfantego

Budowa przedłużenia alei Korfantego: jak postępują prace?

Termomodernizacja przedszkola nr 7

Przedszkole nr 7 już po remoncie, który kosztował 1,3 mln zł

Ulica Wolności w Zabrzu

Remont torowiska na ulicy Wolności. Uwaga na utrudnienia

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Trwa budowa centrum przesiadkowego. Finał coraz bliżej

861 C7195 29 D7 400 A 9 F5 D 3251 B361 E320

Rozstrzygnięto przetargi na budowę dwóch...

Sklep

Czy kolejne markety są w Zabrzu potrzebne?