Na terenie dawnego "Koksownika" działa już nowe, całoroczne boisko treningowe

Przy ul. Rataja działa już nowe, całoroczne boisko treningowe. W okresie jesienno-zimowym, wychowankowie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, a także młodzież z pobliskiego liceum, zyskają możliwość uprawiania sportu w zadaszonej, a co najważniejsze - ogrzewanej przestrzeni.

Boisko zadaszone halą pneumatyczną, o wymiarach 115 x 74 metrów, to jeden z elementów programu szkoleniowego miasta. Obiekt powstał na terenie dawnego "Koksownika". Ma służyć głównie młodym. Na inwestycję udało się pozyskać 3 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. Pozostałe 7 mln zł pochodzą ze środków miejskich.

Tzw. hale pneumatyczne cieszą się coraz większą popularnością. To budżetowe rozwiązania, pozwalające na zadaszenie obiektu tylko w okresie niskich temperatur. Wiosną, "namiot" zniknie z ul. Rataja. Demontaż ma zająć tydzień. W czasie ujemnych temperatur, cała powierzchnia treningowa ogrzewana będzie energią z sieci miejskiej. Powłoka hali wyposażona jest w dodatkowe warstwy izolacyjne.

W uroczystym otwarciu obiektu wzięła udział prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, projektant obiektu oraz zaproszeni goście. Oprócz treningów piłkarskich, na terenie nowego obiektu mają odbywać się także zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego.

czytaj więcej:

Kilogram żywego karpia w hodowli w naszym regionie kosztuje ok. 22 zł

Karpie są drogie i jest ich mało. Dlaczego?

Pociąg RegioJet

Pociągiem ze Śląska w Alpy austriackie i włoskie

Poppies 3441348 1280

Na wiosnę w 11 śląskich miastach zakwitną nowe...

Rat 2519097 640

Odszczurzanie miasta. Jeśli nie wyłożysz...

Justice 2060093 1280

Trwa zbiórka na adwokata dla kierowcy autobusu,...

Targ staroci w bytomiu 13

Nie ma większej giełdy staroci w regionie

Chill

Wakacyjny relaks w Szybie Maciej