Można się już zapisywać na zajęcia Akademii Dziecięco-Młodzieżowej. Poprowadzą je nauczyciele akademiccy

Rozpoczął się nabór do pierwszej edycji Akademii Dziecięco-Młodzieżowej, którą organizują Wyższa Szkoła Techniczna i miasto. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Facebook/ Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST
Koniec roku akademickiego w UDM

Podczas zajęć Akademii dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. – Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy. W atrakcyjnej formie, bez szkolnego przymusu, będą wprowadzać w świat nauk ścisłych i artystycznych, podnosić kompetencje językowe, a młodzieży pomogą przygotować się do egzaminu maturalnego – zapowiada zabrzański Urząd Miasta.

Jak informują organizatorzy, zajęcia – w których bezpłatnie może wziąć udział każde dziecko w wieku od 7 do 17 lat mieszkające w Zabrzu i uczęszczające tu do szkoły – odbywać się będą w różnych grupach wiekowych:

  • dla dzieci w wieku 7-10 lat i 11-14 lat przygotowano zajęcia artystyczne, komputerowe, robotykę, język angielski – każdy moduł trwa 20 godzin
  • dla młodzieży 15-17 lat przygotowano zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego, matematykę, czy zajęcia biologiczno-techniczne – każdy moduł trwa 30 godzin.

Pierwsze wykłady projektu „Jak na studiach” odbędą się we wrześniu i będą prowadzone w soboty, w budynku Wydziału WST w Zabrzu, przy ul. Park Hutniczy 3-5. Z kolei podczas ferii zimowych na uczestników Akademii czeka bezpłatny obóz zimowy. Zarejestrować można się tutaj.

Projekt współfinansowany jest przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021.

czytaj więcej:

Akademia Dziecięco Młodzieżowa

„Jak na studiach” . Ruszyła Akademia Dziecięco-Młodzieżowa

Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Gdzie skorzystać z wakacyjnych zajęć dla dzieci?

Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Garstka niezaszczepionych wejdzie na Sylwestra z Polsatem

Zabrze Mikulczyce pętla

Umowa podpisana - będzie modernizacja torowiska

Policja autobus

Policjanci znowu sprawdzają czy pasażerowie...

Tenis zabrze

“Dzień Otwarty na Kortach”. Tenis ziemny, gry i...

Powstanie Slaskie 870x440

Obchody 100-lecia Powstań Śląskich w niedzielę...