Most przy ulicy Dworcowej do generalnego remontu. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg

Most nad kłodnicą

Przęsło mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Dworcowej w Gliwicach jest trwale uszkodzone i czeka go generalny remont. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już przetarg na wykonanie tego zadania. Przebudowa mostu będzie połączona z rozbiórką pobliskiej kładki technologicznej oraz umocnieniem koryta rzeki. Termin wykonania zamówienia upływa 30.06.2017 r.

Prace obejmą m.in. rozbiórkę istniejącego przęsła mostu drogowego i budowę nowego, wyburzenie przęsła sąsiadującego mostu tramwajowego, przebudowę bezpośrednich dojazdów do mostu, rozbiórkę technologicznej kładki nad Kłodnicą, znajdującej się w pobliżu mostu, a także umocnienie koryta rzeki Kłodnicy. Ponadto teren pod i przy moście ma zostać uporządkowany.

Warto przypomnieć, że trzy lata temu zakończono remont mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Zwycięstwa. Prace trwały pół roku; w tym czasie odnowiono i zabezpieczono te elementy konstrukcji, które uległy korozji. Wymieniono również nawierzchnię jezdni i chodników na moście. Odrestaurowano także zabytkowe balustrady oraz wzmocniono pobliskie skarpy. Dodatkowo zlikwidowane zostało torowisko tramwajowe od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Wybrzeża Armii Krajowej.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas naFacebooku!