#MNR2020Challenge - pomóż Darkowi wygrać z białaczką

NR2020Challenge to akcja zainspirowana prze grupę Mundurnarowerze. Akcja polega na przejechaniu tylu kilometrów...
64 6221633333333

Z Zabrza do Gdańska - 548 km w 21 godzin - to trasa, jaką na rowerach pokonali Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk i Młodszy Aspirant Piotr Dębicki. Ich wyczyn to włączenie się do akcji #MNR2020Challenge. Jej celem jest pomoc asp. szt. Dariuszowi Ratajczakowi, Instruktorowi Zakładu Kynologi Policyjnej w Sułkowicach, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Darek Ratajczak to człowiek jakich mało - dla dzieci prawdziwy Tata, dla żony kochający mąż, dla znajomych serdeczny kolega i przyjaciel, a dla wszystkich oddany służbie policjant z 19-letnim stażem. Służbę pełni jako Instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach-Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Teraz stanął naprzeciw największemu wyzwaniu, jaki rzucił mu los. To wyzwanie to pokonanie białaczki. Aktualnie Darek przebywa na leczeniu w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Aby pomóc mu w walce z tą ciężką chorobą, koledzy Darka zorganizowali dla niego zbiórkę pieniędzy, które pomogą mu przejść zwycięsko przez tę próbę.

#MNR2020Challenge to akcja zainspirowana prze grupę Mundurnarowerze. Akcja polega na przejechaniu tylu kilometrów, ile uczestnikowi wystarczy sił. Za przejechane 10 km uczestnik wpłaca 10 zł jednak nie mniej niż 10 zł za wykonanie zadania dla Darka.

W dniu 18.07.2020 r. o północy Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk z Komisariatu II Policji w Zabrzu i Młodszy Aspirant Piotr Dębicki z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wyruszyli w trasę z Zabrza do Gdańska. Policjanci, wspierając swojego kolegę, przejechali dystans 548 km na rowerach w ciągu jednej doby. Nie obyło się bez awarii i problemów w trasie. 3 przebite opony, awaria napędu w jednym z rowerów trochę ich spowolniły. Jednak finalnie udało się osiągnąć zakładany cel. Wszystko to aby pomóc koledze, który walczy z ciężką chorobą.

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Chorób Serca

Biała Niedziela w Śląskim Centrum Chorób Serca

MOPR Zabrze

Protest w MOPR. Pracownicy chcą podwyżek

Tężnia

Śląska kuchnia i... tężnie. Czyli piknik w Kończycach

Trwają poszukiwania Bogusława Latuska

Trwają poszukiwania 44-letniego Bogusława Latuska

Akcja „Wstaw się za stawem”

Akcja „Wstaw się za stawem” już w najbliższą niedzielę

Zrzut ekranu 2012 04 25 o 20 58 03

Chciał ukraść auto. Wpadł w ręce policji

Zrzut ekranu 2012 04 13 o 14 56 28

Co się stało z wodą