#MNR2020Challenge - pomóż Darkowi wygrać z białaczką

NR2020Challenge to akcja zainspirowana prze grupę Mundurnarowerze. Akcja polega na przejechaniu tylu kilometrów...

64 6221633333333

Z Zabrza do Gdańska - 548 km w 21 godzin - to trasa, jaką na rowerach pokonali Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk i Młodszy Aspirant Piotr Dębicki. Ich wyczyn to włączenie się do akcji #MNR2020Challenge. Jej celem jest pomoc asp. szt. Dariuszowi Ratajczakowi, Instruktorowi Zakładu Kynologi Policyjnej w Sułkowicach, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Darek Ratajczak to człowiek jakich mało - dla dzieci prawdziwy Tata, dla żony kochający mąż, dla znajomych serdeczny kolega i przyjaciel, a dla wszystkich oddany służbie policjant z 19-letnim stażem. Służbę pełni jako Instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach-Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Teraz stanął naprzeciw największemu wyzwaniu, jaki rzucił mu los. To wyzwanie to pokonanie białaczki. Aktualnie Darek przebywa na leczeniu w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Aby pomóc mu w walce z tą ciężką chorobą, koledzy Darka zorganizowali dla niego zbiórkę pieniędzy, które pomogą mu przejść zwycięsko przez tę próbę.

#MNR2020Challenge to akcja zainspirowana prze grupę Mundurnarowerze. Akcja polega na przejechaniu tylu kilometrów, ile uczestnikowi wystarczy sił. Za przejechane 10 km uczestnik wpłaca 10 zł jednak nie mniej niż 10 zł za wykonanie zadania dla Darka.

W dniu 18.07.2020 r. o północy Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk z Komisariatu II Policji w Zabrzu i Młodszy Aspirant Piotr Dębicki z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wyruszyli w trasę z Zabrza do Gdańska. Policjanci, wspierając swojego kolegę, przejechali dystans 548 km na rowerach w ciągu jednej doby. Nie obyło się bez awarii i problemów w trasie. 3 przebite opony, awaria napędu w jednym z rowerów trochę ich spowolniły. Jednak finalnie udało się osiągnąć zakładany cel. Wszystko to aby pomóc koledze, który walczy z ciężką chorobą.

czytaj więcej:

Festiwal Śląskie Smaki już jutro w Zabrzu

Festiwal „Śląskie Smaki” już w niedzielę!

Minibusy Zabrze wkrótce

Konsultacje nt. funkcjonowania nowych lini minibusowych

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były zawodnik Górnika Zabrze, nie żyje

Barbrkowe LOVE baner 870x440

BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Luize

678 DB830 5598 4 CCD B66 B CB2 D8 EFA8 AA9

Budowa centrum przesiadkowego. Powstanie...