Miasto zmodernizuje kolejne boisko. Pozyskano środki z ministerstwa

Boisko piłkarskie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym “Walka” przy ul. Jaskółczej zostanie zmodernizowane. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

Walka Makoszowy 4 scaled 1

Pod koniec ubiegłego roku udostępniono nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią w hali MOSiR, a obecnie trwają bardzo zaawansowane prace na bocznych boiskach Górnika. Rozpoczęła się również inwestycja związana z rekultywacją dawnego boiska Koksownika. Jeżeli wliczymy do tego ciągłą poprawę infrastruktury, liczby i stanu boisk Gazobudowy, czy Sparty to o warunki do szkolenia dzieci i młodzieży możemy być spokojni.

Kolejną świetną informacją jest fakt podpisania umowy na wymianę nawierzchni sztucznego boiska na obiekcie Walki. Boisko było w ostatnich latach bardzo mocno eksploatowane między innymi, przez dynamicznie rozwijającą się Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. Zakres prac obejmuje usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją, poprawę górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania oraz ułożenie nowej nawierzchni i montaż nowych bramek piłkarskich. Inwestycja zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku.