Miasto zmodernizuje kolejne boisko. Pozyskano środki z ministerstwa

Boisko piłkarskie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym “Walka” przy ul. Jaskółczej zostanie zmodernizowane. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

Walka Makoszowy 4 scaled 1

Pod koniec ubiegłego roku udostępniono nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią w hali MOSiR, a obecnie trwają bardzo zaawansowane prace na bocznych boiskach Górnika. Rozpoczęła się również inwestycja związana z rekultywacją dawnego boiska Koksownika. Jeżeli wliczymy do tego ciągłą poprawę infrastruktury, liczby i stanu boisk Gazobudowy, czy Sparty to o warunki do szkolenia dzieci i młodzieży możemy być spokojni.

Kolejną świetną informacją jest fakt podpisania umowy na wymianę nawierzchni sztucznego boiska na obiekcie Walki. Boisko było w ostatnich latach bardzo mocno eksploatowane między innymi, przez dynamicznie rozwijającą się Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. Zakres prac obejmuje usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją, poprawę górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania oraz ułożenie nowej nawierzchni i montaż nowych bramek piłkarskich. Inwestycja zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku.


czytaj więcej:

Pol

Podolski w końcu się odblokował. Górnik królem klasyków

VAR pozbawił Górnika Zabrze zwycięstwa z Rakowem Częstochowa

Mieli zwycięstwo w garści. Burza po meczu Górnika

272278323 4883800105014212 3435204751201789917 n

To już przesądzone. Górnik Zabrze traci gwiazdę

Pasternak vs simon portale

Pomysł walki na gołe pięści zrodził się na Śląsku

Pilka reczna

Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Turniej eliminacyjny, Zabrze

Aż 4 drużyny młodzików z Zabrza w finale turnieju