Miasto zmodernizuje kolejne boisko. Pozyskano środki z ministerstwa

Boisko piłkarskie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym “Walka” przy ul. Jaskółczej zostanie zmodernizowane. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

Walka Makoszowy 4 scaled 1

Pod koniec ubiegłego roku udostępniono nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią w hali MOSiR, a obecnie trwają bardzo zaawansowane prace na bocznych boiskach Górnika. Rozpoczęła się również inwestycja związana z rekultywacją dawnego boiska Koksownika. Jeżeli wliczymy do tego ciągłą poprawę infrastruktury, liczby i stanu boisk Gazobudowy, czy Sparty to o warunki do szkolenia dzieci i młodzieży możemy być spokojni.

Kolejną świetną informacją jest fakt podpisania umowy na wymianę nawierzchni sztucznego boiska na obiekcie Walki. Boisko było w ostatnich latach bardzo mocno eksploatowane między innymi, przez dynamicznie rozwijającą się Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. Zakres prac obejmuje usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją, poprawę górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania oraz ułożenie nowej nawierzchni i montaż nowych bramek piłkarskich. Inwestycja zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku.


czytaj więcej:

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

Szymanek 1536x1024

Górnik Zabrze ma nowego szefa. Kim jest Arkadiusz Szymanek?

FOTO14

Górnik z Bułgarami na remis. Obiecująca postawa młodzieży

Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa

Podolski w końcu się przełamał! Górnik pogrążył Legię

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugi zwycięstwo z rzędu

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugie...

Zdjęcie Główne

Efekty wsparcia w czasie pandemii