Matka miała 2,14 promila alkoholu we krwi i "opiekowała" się dwulatkiem

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 34-letnia kobieta, która wyszła na ulicę ze swoim 2-letnim synem. O pijanej matce policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowych przechodniów, po tym, jak dziecko omal nie wjechało rowerkiem pod koła samochodu. Kobieta usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

64 656823

W poniedziałek 24.05 2021 przed 12.00 policjanci z komisariatu IV w Zabrzu otrzymali informację, że w rejonie ulicy Ciołkowskiego nietrzeźwa matka ma opiekować się dzieckiem. Mundurowi zastali na miejscu kobietę, która będąc nietrzeźwą, opiekowała się swoim 2-letnim synem. Chłopczyk jeździł po ulicy rowerkiem i jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej omal nie wjechał pod koła samochodu.

2-latek został przekazany przez policjantów pod opiekę babci. Nieodpowiedzialną matkę przewieziono do komendy i poddano badaniu na zawartość alkoholu. 34-latka miała w organizmie 2,14 promila alkoholu. Kobieta usłyszy dzisiaj zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojego syna, za co grozi jej kara do 5 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka.

czytaj więcej:

Czad

Znowu czad! Cztery osoby z Zabrza trafiły do szpitala

Policja zabrze 2

Zabrze. Wsiedli za kierownicę pomimo zakazu

Wypadek Zabrze

Kolizja czterech pojazdów z udziałem radiowozu

CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczali broń w jednym z mieszkań

Straż pożarna

Płonął dach restauracji. „Co z zaplanowanymi imprezami?”

Policja

Są zarzuty dla sprawców czwartkowej strzelaniny

Marihuana zabrze

Trzy duże plantacje marihuany schowane w piwnicach