Matka miała 2,14 promila alkoholu we krwi i "opiekowała" się dwulatkiem

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 34-letnia kobieta, która wyszła na ulicę ze swoim 2-letnim synem. O pijanej matce policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowych przechodniów, po tym, jak dziecko omal nie wjechało rowerkiem pod koła samochodu. Kobieta usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

64 656823

W poniedziałek 24.05 2021 przed 12.00 policjanci z komisariatu IV w Zabrzu otrzymali informację, że w rejonie ulicy Ciołkowskiego nietrzeźwa matka ma opiekować się dzieckiem. Mundurowi zastali na miejscu kobietę, która będąc nietrzeźwą, opiekowała się swoim 2-letnim synem. Chłopczyk jeździł po ulicy rowerkiem i jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej omal nie wjechał pod koła samochodu.

2-latek został przekazany przez policjantów pod opiekę babci. Nieodpowiedzialną matkę przewieziono do komendy i poddano badaniu na zawartość alkoholu. 34-latka miała w organizmie 2,14 promila alkoholu. Kobieta usłyszy dzisiaj zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojego syna, za co grozi jej kara do 5 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka.

czytaj więcej:

Siltech Zabrze 2

Karetki pod prywatną kopalnią Siltech w Zabrzu

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

Znecanie nad zona zabrze

Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną

64 661300

Chciał nożem oszpecić jej twarz, bo miała innego

nielegalne_wyscigi_zabrze

Koniec nielegalnych wyścigów na ulicach Zabrza?

Poszukiwany kacper zabrze

Policja szuka 16-letniego Kacpra. Oddalił się z...