Wybuch gazu na Hutniczej. Media okrzyknęły go "menelem", mieszkańcy bronią sąsiada

Zrzut ekranu 2016 05 24 o 13 19 39

W zeszłą niedzielę w jednym z bloków przy ulicy Hutniczej, doszło do niebezpiecznego wybuchu gazu. Rannych zostało pięć osób, w tym również przypadkowy przechodzień. Wśród poszkodowanych w najcięższym stanie była kobieta, którą przewieziono do szpitala w Siemianowicach Śląskich. W akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zrzut ekranu 2016-05-24 o 13.17.59

Wybuch sprawił, że drzwi wejściowe do mieszkania zostały wypchnięte na klatkę schodową z taką siłą, że przeleciały przez korytarz i wyważyły drzwi mieszkania z naprzeciwka, po czym wpadły do środka – opowiada jeden z mieszkańców bloku. – Byłem w szoku, to były drzwi antywłamaniowe! Eksplozja spowodowała spore straty materialne. Uszkodzeniom uległy cztery zaparkowane w pobliżu samochody, zniszczona została elewacja bloku oraz korytarz. W kilku mieszkaniach wyrwało drzwi wejściowe. Nawet drzwi wejściowe do bloku zostały zdeformowane.

Zrzut ekranu 2016-05-24 o 13.17.06

- Wszędzie było pełno unoszącego się pyłu, wyszliśmy na zewnątrz bojąc się kolejnych eksplozji. Na szczęście straż pożarna przyjechała bardzo szybko, a cała akcja przebiegała sprawnie, po kilku godzinach pozwolono nam wrócić do mieszkań. - opowiadają sąsiedzi. Inspektor nadzoru budowlanego zezwolił na dalszą eksploatację budynku z wyłączeniem mieszkania, w którym doszło do wybuchu gazu. W sprawie zostanie przeprowadzone śledztwo w celu sprawdzenia sytuacji zagrażającej życiu wielu osób oraz powodującej znaczne straty materialne.

Zrzut ekranu 2016-05-24 o 13.18.17

Choć media zdążyły już okrzyknąć właściciela mieszkania menelem to sąsiedzi nie zgadzają się z tą opinią tłumacząc, że co prawda zaczął nadużywać alkoholu po trudnych przeżyciach sprzed lat ale jego mieszkanie nie było żadną meliną. - Zawsze było tam czysto, wieszał nawet ozdoby na święta i pielęgnował ogródek przed blokiem. Zawsze był miły i kulturalny. Czasami popił z kolegami ale to nigdy nie kończyło się burdami czy zniszczeniami. - opowiadają.

czytaj więcej:

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Dog 4238167 1280

Pies pogryzł przechodnia na Goethego,...

61 662183

Śmierć na A1. Siła uderzenia była tak duża, że...

Motorcycle 1041070 640

Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DK88

Pijana 38-latka śmiertelnie ugodziła nożem...

Narkotyki zabrze

43-letnia kobieta sprzedawała narkotyki...