Marcin Brosz odchodzi, Urban przychodzi!

To koniec pewnej ery. Trener Marcin Brosz, rekordzista długości pracy z pierwszym zespołem, żegna się z Klubem. Żaden z jego poprzedników nie prowadził zespołu 14 – krotnych Mistrzów Polski tak długo, Brosz był szefem sztabu szkoleniowego przez pięć lat.

Urban gornik zabrze trener


Marcin Brosz przejął zespół w bardzo trudnym momencie latem 2016 roku. Podjął się misji przywrócenia 14-krotnemu Mistrzowi Polski należnego mu miejsca w piłkarskiej elicie. Co było dalej, wszyscy doskonale pamiętamy. Niezapomniany sezon zakończony fantastycznym finiszem. Sześć wygranych w sześciu ostatnich meczach sezonu dało Górnikowi upragniony awans.

Nawet, gdy w kolejnych sezonach pojawiały się kryzysy, to szef sztabu szkoleniowego potrafił świetnie zareagować. Górnik zawsze wychodził z nich obronną ręką. W ostatnim sezonie zabrzanie odczarowali Łazienkowską, wygrywając na stadionie Legii po raz pierwszy od 1998 roku.

Nowym trenerem został Jan Urban. Nowy szkoleniowiec Górnika podpisał z Klubem umowę do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia. Jan Urban to ikona Górnika ze złotej dekady lat osiemdziesiątych. W 1985 roku przeszedł do Zabrza z Zagłębia Sosnowiec. Z „Trójkolorowymi” zdobył trzy tytuły Mistrza Polski oraz Superpuchar kraju w 1988 roku.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem, rozpoczynając od młodzieżowych drużyn Osasuny. Latem 2007 roku został trenerem Legii. Stołeczny klub prowadził w karierze dwukrotnie zdobywając z nim tytuł Mistrza Polski, dwa Puchary Polski i dokładając do tego trofeum Superpucharu. Ten ostatni sukces powtórzył również z Lechem Poznań w 2016 roku. Pracował również w charakterze asystenta trenera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera.

czytaj więcej:

314389597 5720690257991855 4024655080849986748 n

Górniku, coś ty narobił?! Koszmarny finisz w Ekstraklasie

Nemanja Cović może trafić do Górnika Zabrze

To on zastąpi Jimeneza w Górniku? Grał w kadrze Serbii

Kks

W Górniku znalazło się miejsce dla piłkarek

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze odwołany

COVID dopadł zawodników Piasta. Derby z Górnikiem odwołane

Urban

Dzisiaj Górnik wraca do treningów

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!