Niebezpieczne związki: mężczyźni mogą przypłacić słabość do manekina więzieniem

Akcja miała miejsce w Gliwicach przy ul. Jana Pawła II. Na miejscu natychmiast pojawił się zespół patrolowo-interwencyjny z KMP. Zatrzymano dwóch gliwiczan
Mannequin 1208188 1920
Dość nietypową kradzież zauważył policjant w czasie wolnym od służby. Dwóch mężczyzn skusiło się na stojącego pod sklepem... manekina.
Akcja miała miejsce w Gliwicach przy ulicy Jana Pawła II. Funkcjonariusz po cywilnemu, widząc, co się dzieje, podszedł do sprawców. Powiedział, że jest policjantem i nakazał im zostawienie kradzionego przedmiotu. Wtedy podejrzani rzucili się na niego. Kiedy policjant odpierał ataki napastników, jego żona zadzwoniła pod numer alarmowy 997 i wezwała pomoc. Na miejscu natychmiast pojawił się zespół patrolowo-interwencyjny z KMP. Zatrzymano dwóch gliwiczan w wieku 27 i 35 lat. Panowie usłyszą nie tylko zarzut kradzieży, ale także użycia przemocy, siły fizycznej i gróźb karalnych, wobec interweniującego policjanta. Postępowanie prowadzi I komisariat. Dzisiaj śledczy przeprowadzą niezbędne czynności operacyjne i procesowe, zgromadzą materiał dowodowy i w dalszej kolejności doprowadzą zatrzymanych do prokuratury, gdzie zostaną podjęte decyzje w sprawie ich dalszych losów. Za czynną napaść na policjanta i kradzież rozbójniczą grozi im 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Gliwice fot. pixabay

czytaj więcej:

Rozboj gliwice 2

Napaść w centrum miasta. Sparaliżowana strachem...

Policja gliwice 1

14-latek kopał leżącą na ziemi staruszkę....

3c34f604ac301ee5593c3166f451a140

Pobili 63-latka bo nie otworzył drzwi!

Ce3beed3a0264eac927573dda0dfb038

Rozbój na zamówienie – pobił i okradł dostawcę

Policja Gliwice

Wymyśl hasło przewodnie polskiej Policji i...

Podpalenie bezdomna namiot

Jak tak można?! 14-latek podłożył ogień pod...

Kolizja gliwice

O krok od tragedii. Kierowca wymusił...