Kupował gry za pieniądze z karty rodziców

Rozwiązano sprawę nieuprawnionego korzystania z karty płatniczej. Nastolatek wydał na gry z karty swoich rodziców...
Klawiatura telefon policja zabrze

Zabrzańscy policjanci zwalczający cyberprzestępczość rozwiązali sprawę nieuprawnionego korzystania z karty płatniczej, jaka wpłynęła do nich w połowie czerwca br.

Nastolatek w ciągu 5 dni na gry i aplikacje wydał kwotę 766 złotych. Kiedy jego rodzice zdecydowali się zgłosić sprawę na policje, chłopak nie przyznał się, że to on korzystał bez ich zgody z karty. Jego rodzice nie mieli wobec syna żadnych podejrzeń. Policjanci byli jednak czujni, tym bardziej że jak twierdzili pokrzywdzeni, jedna z użytych przez sprawcę kart nigdy nie była przez nich używana podczas zakupów oraz nigdy nie wynosili jej z domu.

Już po kilku dniach prowadzenia sprawy policjanci mieli pewność, że za posłużeniem się kartą stoi nastoletni syn pokrzywdzonych. Kiedy policjanci poinformowali ich o wynikach swojej pracy, pokrzywdzeni zdecydowali się jeszcze raz porozmawiać z synem. Wtedy nastoletni miłośnik gier przyznał się do winy i wyraził skruchę. W tym wypadku nie będzie odpowiadał karnie, ponieważ jest nieletni a dodatkowo pokrzywdzeni to jego rodzice.